reklama

Úprava Cyrila Boudy – konec nebezpečného přecházení u kladenského gymnázia

reklama

Zásadní změnu čeká v době letních prázdnin frekventovaný dopravní uzel u kladenského gymnázia. Nové povrchy komunikací, středový zelený pás, nová sjednocená zastřešená zastávka ve směru z centra města, vyvýšený přechod či nová zeleň, to jsou hlavní změny na třídě Cyrila Boudy.

 „Nejedná se o pouhou opravu komunikace, ale o výraznou změnu celého veřejného prostranství. Prostor mezi gymnáziem a bývalým okresním úřadem bude bezpečnější, vyhoví požadavkům na moderní městskou komunikaci,“ hodnotí začínající proměnu kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Kladenské gymnázium navštěvuje mnoho studentů, drtivá většina jich využívá městskou hromadnou dopravu. Autobusové zastávky u gymnázia však neslouží pouze jim, jsou jedním z hlavních dopravních uzlů, střetávají se zde jak městské, tak meziměstské linky. Lidé zastávky využívají k přestupům i jako výstupní stanici pro pěší cestu do centra města. Přejít všechny dopravní pruhy není vždy snadné ani na přechodu, často lidé navíc riskují a přebíhají komunikaci mimo přechody pro chodce. Bezpečnosti nepomáhají ani rozdělené autobusové zastávky.

Absolutně nevyhovující jsou rozdělené zastávky směrem ke křižovatce s ul. Petra Bezruče. Ani jedna z nich není zastřešená. Vzhledem k tomu, že lidé mohou i meziměstské linky využívat jako městské, zrušíme zastávku na chodníku u bistra a rozšíříme a zastřešíme zastávku u bývalého okresního úřadu,“ vysvětluje Milan Volf. Aby zastávka pojmula dostatečné množství autobusů, bude nově zaslepen vjezd z Kubelíkovy ulice do ulice Cyrila Boudy.

Další zásadní změnou je vytvoření samostatných dopravních pruhů pro autobusy, vyznačení pruhu pro cyklisty či zelený středový pás, který současně zajistí větší bezpečnost chodců.

Práce uzavřou silnici Cyrila Boudy v úseku mezi ul. Váňova a P. Bezruče od středy 11. července do neděle 2. září.  Autobusové zastávky Gymnázium budou v době rekonstrukce mimo provoz a autobusy budou stavbou pouze projíždět.

Letní měsíce jsou zejména pro motoristy náročné, ale záměrně jsme pro uzavírky zvolili období, kdy je ve městě méně aut i chodců. Přestože budou následující týdny náročné,věřím, že výsledek nechá brzy zapomenout na komplikace s dopravním omezením,“ poděkoval kladenský primátor Volf.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama