reklama

Ústřední píseň českého filmu POSLOUCHEJ zajistí britská skupina Morcheeba

reklama

Napínavý thriller POSLOUCHEJ, který vznikal v loňském roce a má za sebou první úspěšná promítání, si může připsat jedno unikum – jeho ústřední písní, která navíc v příběhu hraje podstatnou roli, má na svědomí britská skupina Morcheeba.

„Fanoušky Morcheeby jsme už dlouhá léta, a když jsme začali přemýšlet, čí píseň by ve filmu měla zaznít, velmi rychle jsme měli jasno,“ říkají producenti a režiséři filmu Martin Müller a David Laňka. Nebylo to ale jednoduché. „Dostat se až ke kapele bylo náročné, a když se to konečně podařilo, vyměnili jsme si bezpočet mailů a museli jsme si obhájit, proč chceme právě jejich písničku… A když pak přišlo na řadu představení filmu, za tři dny přišla odpověď ANO,“ popisují začátek spolupráce režiséři.

Tvůrci filmu se včera s kapelou Morcheeba poprvé tváří v tvář setkali v rámci Metronome Festival Prague, kde britští muzikanti vystoupili. „Bylo to nesmírně milé setkání a jak kapelník Ross Godfrey, tak zpěvačka Skye Edwards se o film živě zajímali a projevili zájem zúčastnit se jeho premiéry,“ popisuje setkání David Laňka. Ta zatím nebyla určena, film nejprve čeká cesta po domácích i zahraničních žánrových festivalech, a teprve pak vstoupí do distribuce.

Snímek POSLOUCHEJ vypráví příběh mladého páru, který vyráží na výlet, aby svému vztahu dodali novou energii, protože se zdá, že už se vyčerpal a spěje k zániku. Dívka má navíc silné podezření, že jí je partner nevěrný, ale nemá pro to důkazy. Partnerovo koketní chování vůči jiným ženám ji v tom však utvrzuje. Během cesty, kdy její partner spí, uslyší v autě hlas a jak se záhy ukáže, jde o hlas mužovy milenky. Ta se dokonce dívce začne zjevovat. Je to jen noční můra, halucinace, nebo snad její partner skrývá daleko hrůznější tajemství, než jsou občasné zálety? Jak ubíhají kilometry, atmosféra houstne a ve chvíli, kdy dívka záhadu rozluští, jí začne jít o život.

V hlavních rolích napínavého trilleru se představí Kristýna Podzimková (Metanol) a Aleš Bílík (Křižáček), které dále doplňují držitelka Thálie Veronika Lazorčáková, Petr Batěk a modelka Tereza Jelínková. Mimochodem britská kapela není jedinou zahraniční „položkou“ mezi tvůrci, neboť o instrumentální hudbu se postaral švédský muzikant Sven Mikkelsen.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama