V Českém Krumlově o víkendu ve velkém stylu začne prestižní hudební festival

Autor: dne 19 července 2019

Unikátní výpravné představení Venuše a živly: Hudba a tanec doby Krále Sluncev pátek 19. července a hned následující den v sobotu 20. červencekoncertní show desetinásobných držitelů prestižní ceny Grammy Take 6 – letošní 28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov začne vskutku velkolepě! Vydat se tam můžete třeba přímým vlakem z pražského Hlavního nádraží, který vás do Krumlova přiveze za necelé tři hodiny – pohodlně a bez stresu s parkováním.

Zvýšení komfortu pro festivalové hosty sleduje spolupráce s firmou BUSEM České Budějovice, která zajistí pro návštěvníky minimálně tří sobotních koncertů autobusovou dopravu z Českých Budějovic, Lipna a Prachatic zcela zdarma. Po skončení koncertu budou milovníci hudby odvezeni zpět. 

Zahajovací galavečer Venuše a živly: Hudba a tanec doby Krále Slunce vás prostřednictvím hudby, tance, sofistikovaného umění iluminace a dalších efektů přenese do doby, kdy francouzský dvůr žil honosnými barokními slavnostmi, v nichž panovník sám s oblibou účinkoval. Na hudbu Jeana-Baptisty Lullyho, dvorního skladatele a kapelníka Ludvíka XIV., a jeho současníků zatančí Hartig Ensemble a hosté. Jedinečné představení u barokní fontány Zámecké zahrady českokrumlovského zámku si pravděpodobně nenechají ujít ani herci Zlata AdamovskáPetr Štěpánek, patroni festivalu, kteří mají v plánu i návštěvu následujícího sobotního koncertu Take 6v Pivovarské zahradě. Proslulý americký vokální sextet vystoupíse Severočeskou filharmonií Teplice. 

Dříve než se v neděli vydáte na cestu domů, třeba opět přímým vlakem, jste zváni na dopolední komorní koncert Laudate Dominum – chvalozpěvy. Známá operní a muzikálová zpěvačka Tereza Mátlová se představí společně s Michaelou Káčerkovou, výraznou osobností mladé generace českých varhaníků, v klášterním kostele Božího Těla a Panny Marie Bolestné v areálu bývalého minoritského kláštera v Českém Krumlově. 

Zdržíte-li se v idylickém Českém Krumlově o pár dnů déle, můžete si intenzivní hudební zážitky zpestřit návštěvou festivalového Letního kina Kooperativy. V úterý 23. července se bude v Klášterní zahradě promítat dokument z MFF Jeden svět Papež František, muž, který drží slovoa ve čtvrtek 25. července je na programu česká kultovní komedie Kulový blesk. Vstup na všechny projekce je zdarma. A na závěr ještě jeden lákavý tip z doprovodného programu MHF Český Krumlov: Sobotní ranní relaxační cvičení za doprovodu harfy v Klášterní zahradě.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď