reklama

V Dobříši byla zahájena rekonstrukce hlavního dopravního průtahu města

reklama

Rekonstrukce hlavního průtahu městem Dobříš byla zahájena. Ulice Pražská, projde opravou za více jak 55 mil. Kč, ve dvou etapách. Vozovka, jejímž správcem je Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, byla již několik let v katastrofálním stavu a na její opravu čekali nejen obyvatelé města velmi dlouho. Práce na rekonstrukci však přináší pro město značná dopravní omezení. Hlavně ze strany řidičů a občanů města, je tak třeba trpělivost a tolerance.

Plán rekonstrukce Pražské ulice v Dobříši

Celá rekonstrukce Pražské ulice je rozdělena na dvě etapy. První etapa, která byla zahájena dnes, se týká části ulice od zatáčky u zámku po světelnou křižovatku v centru města. Opravy v rámci druhé etapy se pak budou týkat úseku od světelné křižovatky směrem na Příbram až po křižovatku u evangelického kostela.

K jednotlivým etapám rekonstrukce upřesnil informace starosta města Pavel Svoboda: „První etapa rekonstrukce by měla být dokončena do Vánoc, ale protože asfaltérské práce nelze provádět v nepříznivých klimatických podmínkách, je možné, že se vše vzhledem k počasí nestihne podle plánu. Musíme počítat i s tím, že se nám vše může protáhnout například až do března příštího roku. Druhá etapa by měla začít na jaře a doufáme, že během léta budeme mít kompletně hotovo.“

Uzavírka hlavní ulice v centru města způsobuje komplikace

Dnes brzy ráno začali pracovníci firmy ROBSTAV, která provádí celou rekonstrukci, uzavírat postupně část ulice Pražská v obou směrech a vyznačovat naplánovanou objízdnou trasu.

Uzavírka hlavní ulice v Dobříši přinesla hned první den nemalé komplikace hlavně v dopravě. Přesto, že se vedení města snažilo předem komunikovat s veřejností a upozornit na dopravní omezení všemi dostupnými prostředky, očekávané problémy se objevily. Největší komplikace jsou pochopitelně v centru města a na světelné křižovatce, doprava zatížila některé místní komunikace, například ulici Lidickou nebo ulici Za Poštou.

Dopravu dnes řídili strážníci MP Dobříš a na kritických místech budou také zítra ráno, v době největší dopravní špičky. Nicméně vedení města doufá, že si lidé na uzavírku brzy zvyknou a budou využívat správnou objízdnou trasu, tak aby neohrožovali chodce a hlavně děti v blízkosti škol a sportovních zařízení.

Správná objízdná trasa(viz. obr. objízdná trasa Prazska Dobris) vede ve směru od Prahy z křižovatky na Prachandě, ulicí Za Pivovarem, přes hráz rybníka Papež, směrem na kruhový objezd a do centra. Toto je hlavní objízdná trasa, která je vyznačena a vede mimo školy.

„V tuto chvíli je opravdu nejdůležitější trpělivost a tolerance nás všech,“ říká k uzavírkám místostarosta Tomáš Vokurka a prosí občany i řidiče o dodržování dopravních omezení: „Naučme se objížďky a prosím, do centra města se vydávejme, pokud to možnosti a okolnosti dovolí, ve velké míře pěšky nebo na kole. Neumíme Pražskou ulici opravit, bez toho aniž bychom ji uzavřeli.“

Vzhledem k náročné technologické opravě nebylo možné ponechat ulici ani částečně průjezdnou a řídit zde dopravu například semaforem. V plánu je totiž sundat celé podlaží, čímž vznikne až 1,5 m hluboká jáma, do které se bude skládat nové podlaží a následně pokládat zcela nový asfaltový povrch. Hlavní ulice v Dobříši by pak měla vydržet v dobrém stavu řadu let.  

Za Středočeský kraj se dnešního zahájení rekonstrukce účastnil Jan Fidler: „Za Středočeský kraj jakožto investora mohu říci, že když vidíme, jak moc se město Dobříš této stavbě věnuje a s jakou vůlí projekt připravovalo, tak máme všichni dobrý pocit, že vše zdárně dopadne. Věřím, že bez větších komplikací po dokončení této etapy v příštím roce navážeme rovnou na etapu druhou. Jedná se o technicky náročnou stavbu, ale za součinnosti všech stran budeme snad všichni nakonec spokojeni.“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama