reklama

V Kolíně bude jezdit sociální automobil

reklama

Obecně prospěšná společnost Spirála pomoci získala sociální automobil zdarma. Zcela nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali v pondělí 7. října 2019 zástupci kolínské organizace za účasti poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat v rámci poskytování sociálních služeb a při dalších podpůrných aktivitách.

Organizace Spirála pomoci, která poskytuje mimo jiné osobní asistenci a terénní odlehčovací služby v Kolíně, Českém Brodě a okolí, obdržela nový vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Kolínské zařízení získalo v celkovém pořadí již 796. automobil.

„Ve většině sociálních zařízení pečujících o hendikepované, seniory či osoby nacházející se v nouzi, je vozový park ve velmi špatném technickém stavu. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují a neměli v životě stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozidla se podílelo asi 41 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama