reklama

V novém filmu Terezy Hirsch se představí Lucie Vondráčková

reklama

Po úspěšném filmu The Guilt List (Seznam viníků) přichází režisérka Tereza Hirsch s novým snímkem. Krátkometrážní festivalový film Beyond Her Lens  (Mimo objektiv) s herečkou Lucií Vondráčkovou v hlavní roli vypráví příběh válečné fotografky, která se vrací zpátky domů. Premiéra se uskuteční 5. ledna v pražském kině Lucerna od 18:30 hodin.

Válečná fotografka Alex se vrací do Prahy po nelehké době strávené v Iráku. Snaží se vyrovnat s tím, co prožila. Především nemůže zapomenout na iráckého chlapce Aliho. Vrátí se Alex navzdory zažitému traumatu ke své nebezpečné práci, nebo se rozhodne pro rodinný život?

Film je inspirovaný životem české válečné fotografky a novinářky Jany Andert „Viděla jsem v televizi rozhovor s Janou, která strávila rok a půl v Mosulu a natočila o svém zážitku dokument. Její příběh mi připadal fascinující a inspirativní. Po několika měsících se mi ji konečně podařilo kontaktovat. Druhý den jsme se sešly a měla jsem možnost ji vyzpovídat. Den na to odjela za prací do Somálska,“říká režisérka Tereza Hirsch o svém novém snímku.

Lucie Vondráčková o spolupráci s českou režisérkou žijící v Americe říká: „Pracovat na projektu s Terezou byla radost. Je to osobnost a ví přesně, co chce, což je u režiséalfa omega. Líbí se mi, jakým způsobem zpracovává příběhy zajímavých a komplexních ženských postav. Tomu ve filmovém průmyslumoc fandím. A navíc hrát žijící postavu je výzva i závazek.“

Práci za kamerou měl na starosti Lukáš Hausenblas, který například vytvořil virální videoklip Alkoholická kapely Skety s Vojtou Dykem. Hausenblas je součástí tvůrčí dvojice Van&Haus.

Kromě samotné premiéry filmu se návštěvníci můžou v kině Lucerna těšit na projekci dalších krátkometrážních filmů či diskuzi s tvůrci. Hostem večera bude i fotografka Jana Andert, o které film Beyond the Lenspojednává.

Lístky na premiere jsou k zakoupení v síti Ticketportal: https://www.ticketportal.cz/event/Beyond-Her-Lens-premiera

Režisérka Tereza Hirschzaujala v minulosti filmem The Guilt List(Seznam viníků), který získal spousty ocenění na filmových festivalech po celém světě,například na Brzail International Film Festival, Portugal International Film Festival nebo Canada Independent Film Festival. Hirsch, která žije v americké Kalifornii, nedávno založila vlastní filmovou produkční společnost Hirsch Pictures se sídlem na slavném Hollywood Boulevardu v samém srdci Los Angeles.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama