reklama

Václav Marhoul dokončil čtvrtou fázi natáčení filmu Nabarvené ptáče

reklama

Skončila v pořadí už čtvrtá část z celkového počtu sedmi etap natáčení adaptace světového bestselleru Jerzy Kosińského Nabarvené ptáče v režii Václava Marhoula. První tři týdny v listopadu štáb realizoval první záběry v samotném městě Český Krumlov, potom v okolí kostela sv. Mikuláše u Boletic, poté na nemovitosti Žežulka u obce Hartmanice na Sušicku odkud se po týdnu vrátil zpět na Českokrumlovsko, konkrétně do Blanenského lesa a jeho největší horu Kleť.

Poslední klapka této fáze natáčení pak opětně padla v okolí boletického kostela. Po účasti Udo Kiera a Stellana Skarsgaarda se natáčení zúčastnily další dvě velké osobnosti světového filmu. Harvey Keitel a Julian Sands. 

„Oba samozřejmě ztvárnili své role skvěle. A to i přesto, že museli své dialogy mluvit v novoslovanštině, tedy museli se soustředit i na jiné věci než jen na svůj herecký výkon. Aby to zvládli, dostali oba měsíc předem zvukové nahrávky a taky video, na kterém byl patrný úplně odlišný „lipsing“, který se absolutně liší od pohybu rtů a úst ve chvíli kdyby své repliky pronášeli v rodné angličtině. Harvey Keitel měl taktéž každý přípravný a natáčecí den svého jazykového kouče, se kterým vše předem procvičoval. Jinak s Harveym to byla vemi cenná režijní zkušenost, neboť on je herec, který svým přístupem a vztahem k roli vyrostl ve slavném Actors  Studiu, tedy škole určené k výchově profesionálních herců, divadelních režisérů a dramatiků. Od svého počátku se zaměřovala na tzv. metodu Stanislavského, založenou na psychoanalytickém rozboru motivací ztvárňované postavy, která od herce vyžadovala objevit v sobě povahovou podstatu hraného charakteru. A Harvey ke své roli přistupoval  v přípravě i při natáčení právě takhle.“ doplňuje Václav Marhoul. 

Od začátku prosince se naplno rozběhne příprava páté fáze natáčení, která je naplánována na konec února 2018. Do té je ale teprve nutné najít její hlavní hereckou představitelku. Ta musí být z důvodu slovenské koprodukce tamní rodačkou.

Normálně si herce vybírám rovnou, nebo na základě osobní návštěvy vybraných divadelních představení. Tentokrát musím nicméně sáhnout k tomu co opravdu nesnáším – tedy k veřejnému konkursu. Problém je totiž v tom, že ona role není až tak ženskou, ale dívčí. Podle mých představ by této postavě mělo být okolo 15 let. A vidět hrát  v profesionálním divadle takhle mladou herečku, je vlastně nemožné. Takže slovenská produkce mně už přes měsíc z důvodu základního výběru fotografuje a natáčí na video studentky hereckých konzervatoří z Košic, Martina, Nitry a Bratislavy. Samotný casting jinak proběhne v polovině prosince v Bratislavě.“ dodává Václav Marhoul. 

„Jako další lokace a místo natáčení je vybrán celkem nepřístupný a divoký břeh Lipenské přehrady. Nicméně proto aby štáb dokázal realizovat předepsané scény, potřebuje opravdovou zimu.

„Bylo by skvělé, kdyby nám Lipno pořádně zamrzlo a v okolních lesích pak ležel sníh. Pokud se ale zdejší zima nepovede, pak za ní budeme muset cestovat. Třeba do severního Polska. A  nebo ještě dál na sever.“ upřesňuje Václav Marhoul. 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama