reklama

Válečné drama DUNKERK nabídne neskutečný filmový zážitek díky speciálním 70mm IMAX kamerám

reklama

Výpravné akční válečné drama Dunkerk pochází z dílny vizionářského režiséra Christophera Nolana. Snímek vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940.

V hlavních rolích se diváci mohou těšit na Toma Hardyho, Cilliana Murphyho nebo Kennetha Branagha. Během natáčení tohoto filmu byly navíc poprvé využity speciální velkoformátové IMAX kamery způsobem, který zatím celovečerní film nezažil! Divákovi tak zprostředkují intimitu filmu v maximálním možném zobrazení, které současné technologie nabízí. Speciální formátování umožňuje filmu využít maximální velikost plátna, které se v Praze pyšní rozměry 25 x 14 metrů (350 m2). Film Dunkerk mohou diváci navštívit v pražském kině IMAX od 20. července 2017.

Jedinečnost tohoto válečného dramatu reflektuje fakt, že Christopher Nolan se při natáčení snímku o evakuaci francouzského města Dunkerk v roce 1940 nehodlal spokojit se zaběhlým přístupem k válečnému příběhu. Vzal si za cíl vyprávět příběh o přežití, ve kterém bude nebezpečí a masivní evakuace integrována přímo do natáčení filmu. Vedle toho, že najal a postavil na skutečné dunkerské pláže tisíce komparzistů, používali Nolan a jeho hlavní kameraman Hoyte těžkopádné téměř 25 kilové IMAX kamery způsobem, jakým ještě nikdy nebyly v celovečerním filmu použity. „Hoyte natočil 70 mm IMAX kamerou z ruky několik velmi efektních scén ve filmu Interstellar, a na základě toho jsem se rozhodl, že v tomto filmu to tak budeme dělat ve velkém! Velkoformátové kamery, jejichž cena se pohybuje okolo 1 milionu dolarů, nám umožnili sledovat herce kamkoliv se hnuli – ať už to byl nováček Fionn Whitehead vlekoucí po pláži na nosítkách raněného kamaráda nebo Tom Hardy v kokpitu skutečné stíhačky Spitfire. Tento způsob natáčení nám umožnil zprostředkovat jistou intimitu, která se s formátem IMAX obvykle nespojuje,“ říká Nolan.

Diváci budou moci navštívit film v multiplexech Cinema City od 20. července 2017. Jedinečný zážitek čeká na ty, kteří shlédnou film v pražském kině IMAX, které jako jedno z mála v Evropě nabídne divákům film natočený na IMAX 70 mm kamery. Více informací o projekcích naleznete na www.cinemacity.cz.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama