reklama

Vánoční pečení pro Potravinovou banku si celebrity hodně užily

reklama

Bez cukroví by to nebyly Vánoce. A protože se nezadržitelně blíží, bylo už na čase nějaké upéct. Společně se do toho pustily známé osobnosti z řad zpěváků a herců a všichni si u toho užili spoustu legrace. Akce se konala na podporu Potravinové banky a maminek samoživitelek.

Společnost Edenred ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha pořádala v HomeArtu v OC Metropole Zličín vánoční pečení cukroví z potravinových přebytků. Vykrajovat, péct a zdobit přišli: herečka a dabérka Regina Řandová, zpěvačka a herečka Dita Hořínková se syny dětskými hereckými hvězdami Filipem a Viktorem Antoniovými, zpěvák a hudebník Julián Záhorovský a herečka a zpěvačka Kateřina Pechová.

 Vánoční pečivo se připravovalo především pro maminky samoživitelky a osoby v těžkých životních situacích, které zažívají právě v adventním čase. Pomoci s pečením přišly i známé osobnosti, které podpořily dobrou věc a zpříjemnily tak všem nadcházející svátky.

 Společnost Edenred dlouhodobě podporuje Potravinovou banku Praha v boji proti plýtvání potravinami a společnými akcemi s ní a celebritami se snaží zvyšovat povědomí o tomto celosvětovém problému. Ve světě trpí hladem 1,3 mld. lidí a ročně se jenom v Evropě vyhodí 80 kg potravin na osobu.

 „Zatímco existují místa, kde lidé trpí hladem, my vyhazujeme obrovská množství jídla. Proto se snažíme dělat pravidelnou osvětu různými akcemi, které na tuto skutečnost upozorňují. Dnes jsme pekli vánoční pečivo z potravinových přebytků, kterými Potravinová banka disponuje, a navíc se nám podařilo získat podporu mnoha známých osobností, které pomáhaly s vlastním pečením,“ říká Daniela Pedret, manažerka komunikace společnosti Edenred.

 K adventnímu času pečení cukroví neodmyslitelně patří a ne všechny děti i dospělí mají tu možnost prožívat svátky v klidu, podle svých představ v kruhu těch nejbližších, proto společnost Edenred uspořádala vánoční pečení cukroví z přebytkových potravin, aby jim tyto chvíle alespoň trochu zpříjemnila.

 Herečka Regina Řandová prozradila, že ač letos péct nestíhá, tuhle akci ráda podpořila.

„To je tak skvělé, že někdo myslí na druhé. A projekt Potravinové banky spolu s podporou společnosti Edenred je skvělý. Jsem moc ráda, že tu dnes můžu být, navíc je tu spousta skvělých lidí a velká legrace,“ prozradila současná hvězda primáckých seriálů, ale i dabingu.

 „Já mám radost. Protože dneska je to pro mě taková generálka. Teď budu péct s kamarádkou, tak se alespoň tady přiučím od zkušenějších. A musím říct, že to cukroví z toho těsta, které tu je, je skvělé. Chutné, dobře se s ním pracuje a vypadá to moc hezky,“ svěřila se Kateřina, manželka českého „Ramba“ a „Tarzana“, zpěváka, herce a držitele Ceny Thálie za muzikál Petera Pechy.

 „I když naše profese nás zaměstnává naplno, s klukama si čas děláme vždy, abychom alespoň pár druhů cukroví stíhali. Je to rodinná tradice. A tady v HomeArtu jsme moc rádi. Klukům se podařilo udělat z perníkového těsta velký vánoční strom a taky kapra. Ještě je ozdobíme,“ slíbila Dita Hořínková, a jak se syny řekla, tak udělala.

 „Já jsem tady dneska trochu za šéfkuchaře a šéfpekaře. Rozdal jsem úkoly a teď už to jen kontroluji,“ kasal se s humorem sobě vlastním finalista první Česko Slovenské SuperStar Julián Záhorovský, který ale samozřejmě velmi šikovně přiložil ruku k dílu nejen při pečení, ale i při zdobení. „U nás peče maminka a babička, tak já si to užiju alespoň tady a jsem moc rád, že s kolegy a kamarády můžeme pomoci upéct pro maminky samoživitelky a lidi ve složité životní situaci tohle voňavé cukroví,“ dodal Julián.

 „Potravinová banka dostává od obchodních řetězců či dodavatelů potraviny, které jsou neprodejné třeba kvůli svému křivému vzhledu. S pomocí společnosti Edenred Potravinová banka pomáhá přiblížit veřejnosti problematiku omezení plýtvání potravinami, aby se každý z nás začal chovat odpovědněji,“ uvádí Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky Praha.

 Vznikla zároveň tradiční sbírka poukázek, jejichž celková hodnota půjde ve prospěch Potravinové banky Praha. Sbírka potrvá do konce února 2020 a může se do ní věnovat jakákoliv poukázka vydaná společností Edenred a po Novém roce i poukázky, které již pozbyly platnost. Poukázky je možné zasílat na adresu PO Box 735, 111 21 Praha 1.

Foto: JAROSLAV HAUER

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama