reklama

Věčné mladá. Jak na to?

reklama

S přibývajícími léty a starostmi se mění i naše tvář. Přibývající vrásky a povislá pleť je strašákem snad každé ženy. Recept na věčné mládí vám bohužel neprozradíme, zato jak včas zabránit předčasnému stárnutí a zahladit stopy po vašem datu narození ano.
První známky stárnutí pleti přichází zhruba kolem třicátého roku. Pleť bývá sušší a ochablejší. Vše je způsobeno ztenčováním vnější vrstvy kůže, zkracování cyklu obměny kožních buněk a ubýváním kolagenních a elastinových látek. I když si to možná neuvědomujeme, mnohdy přispíváme k předčasnému stárnutí naší pleti těmito způsoby:
– nechráněním se před slunečním zářením
– kouřením
– alkoholem
– nevyváženou stravou a nedostatečným pitným režimem
– mračením se
– nepoužíváním pečující kosmetiky
– neodličováním se před spaním
Nikdy není moc brzy si utvořit správné návyky péče o pleť. Pokud již projevy stárnutí pleti pozorujeme, existují efektivní řešení, jak známky stárnutí potlačit.
Botox versus facelift
Botox je jedeno z nejznámějších a zároveň nejkontroverznějších estetických ošetření. Pokud se chcete zbavit vrásek, možná to bude jedna z možností, o které budete uvažovat.
Kontroverze kolem aplikace botulotoxinu je způsobena především četností neodborných aplikací, při kterých klientky ztrácí mimiku obličeje. Pokud máte povadlou kůži, je vhodné s ní bojovat pomocí faceliftingu.
Co je to facelifting
Zjednodušeně se dá facelifting nazvat procedurou, při které dochází k vypnutí kůže v oblasti obličeje. Výsledkem je mladší vzhled bez povolených kontur tváře a potlačení vrásek. Takzvaný jednoduchý kožní facelift byl prováděn již v padesátých letech minulého století, v sedmdesátých letech lékaři zahrnuli do zákroku i obličejové svalstvo a až do devadesátých let se jednalo o velmi náročnou až agresivní operaci, při které často docházelo k ochrnutí obličejových nervů a dlouhotrvajícím otokům. Od těchto velkých zákroků se lékaři od začátku nového tisíciletí opět vzdalují a hledají co nejméně invazivní metody faceliftu.
Chirurgický facelifting
Zákrok je prováděn v celkové anestezii a základní princip tkví ve vedení řezu podél vlasaté části spánku směrem dolů, pokračující dolem ušního boltce až za ucho. Poté je kůže nadzvednuta a vytáhnuta směrem nahoru, chirurg poté odstraní část přebývající kůže. Často je nutné kombinovat facelift s liposukcí podbradku a neckliftem, aby byl efekt zákrok co nejvíce efektivní.  Jako každý jiný chirurgický zákrok je zde řada rizik, nejčastěji se jedná o nahromadění krve v podkoží, které je nutno odstranit, dočasné ochrnutí nervů a špatný průběh hojení jizev. „Operativní facelift ani botox neřeší problém ztráty elasticity, zpomalení tvorby kolagenu v pleti a její kvalitu. Proto je lepší volit proceduru, která řeší příčinu a nikoli pouze následek,“ tvrdí expertka na krásu Alena Jírů.
Neinvazivní facelifting
I bez operace je možné dosáhnout omlazení pleti a vyhlazení vrásek. Při metodě neinvazivní se využívá kombinace působení radiofrekvence a ultrazvuku, který účinně vyhlazuje vrásky a redukuje nadbytečný podkožní tuk. „Právě tato metoda, na rozdíl od operace, řeší kvalitu pleti a podporuje tvorbu kolagenu, proto díky ní mizí i rozšířené póry a drobné jizvičky v obličeji. Další výhodou je, že ošetření radiofrekvencí lze využít nejen na obličej, ale také na krk a dekolt, kde také projevují známky stárnutí,“ vysvětluje majitelka kliniky krásy Alena Jírů. Tato metoda je zcela bezbolestná a rekonvalescence není nutná, a proto je možné se ihned po ošetření vydat například do práce.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama