reklama

Vedle úklidu interiéru není ve firmách a institucích dobré podceňovat ani venkovní prostory a péči o zeleň

reklama

Úklid a dezinfekce vnitřních prostor jsou dnes velice důležité a naprosto samozřejmé ve všech firmách, institucích a snad na každém kroku. Ne každý si však uvědomuje, jak významné je věnovat pozornost i čistotě venkovních prostor. Bez jejich perfektního úklidu je totiž dosažení kvalitního a bezpečného prostředí uvnitř téměř nemožné.

Úklid začíná venku

Základem správného úklidu je celkový a strategický přístup k péči o čistotu, který začíná u venkovních prostor. Profesionální péče o čistotu venkovních prostor zamezí zanesení nečistot do interiéru a zabrání vedle znečištění například i následnému poničení povrchů. Navíc je pak vnitřní úklid mnohem efektivnější.

„Nejčastěji je třeba poradit si venku s prachem a dalšími nečistotami, a pak k situaci přistupovat dle konkrétního řešení prostor a ročního období. Každopádně ale odborná péče o úklid a čistotu vyžaduje profesionální vybavení a know-how,“ říká Jiří Tlach, manažer pro klíčové zákazníky ze společnosti Kärcher. „Pokud pravidelná péče dokáže udržet čisté příjezdové a vstupní prostory, ušetří se mnoho práce a starostí s úklidem vnitřních prostor, a navíc přispěje k celkové reprezentaci firmy či instituce,“ dodává.

Pro zajištění venkovní čistoty jsou vhodné silniční mechanické zametací stroje – například Kärcher MCM 600, který je ideální pro údržbu ve městech nebo průmyslových lokalitách s extrémně prašnými podmínkami. Pro čištění dvorů, cest či hal pak vystačí zametací stroje menší, které jsou ručně vedené a mají odsávání.

Profesionální řešení se vyplatí

Velmi efektivní je používání profesionálních úklidových strojů a pomůcek. Firmám se vyplatí investovat prostředky do kvalitního vybavení, jako jsou například speciální zametací stroje, ať už ručně vedené nebo mechanické. Pro interiéry jsou pak na podlahy vhodné podlahové mycí stroje, které zajistí dokonalou čistotu vnitřních prostor a jejich desinfekci.

S péčí o čistotu podlahy pomohou například mycí stroje Kärcher s odsáváním. Kompaktní podlahové mycí stroje jsou vhodné pro rychlé a flexibilní čištění malých až středně velkých a vysoce frekventovaných ploch. Mycí stroje s posedem či se stupátkem jsou pak určené pro čištění velkých, málo zastavěných ploch.

Důležitá je i péče o zeleň

Součástí kvalitní péče o úklid a čistotu ve firmách a institucích je také upravená a profesionálně ošetřená okolní zeleň. Upravené záhony, reprezentativně střižený trávník i živý plot pomohou zabránit šíření nepořádku v podobě prachu, listí nebo úlomků větviček do interiérů. Pro péči o zeleň ve firemních prostorách nebo na pozemcích nejrůznějších institucí jsou určeny profesionální řady zahradního nářadí, které poskytují pomoc při údržbě.

Novinkou je pak řada zařízení Kärcher Park & City Solutions s bateriovým napájením a 36-V technologií. Ta nyní nabízí stejně silnou alternativu k zařízením poháněných benzinovým motorem, a navíc má nulové emise, a proto chrání obsluhu a životní prostředí. Neopomenutelnou výhodou je, že nabízí značné výhody při používání v oblastech citlivých na hluk, jako jsou například obytné či firemní oblasti, okolí škol a nemocnic, a to díky výrazně nižším hlukovým emisím. Zejména v současné době je péče o čisté a dezinfikované prostředí prioritou. Je potřeba si uvědomit, že bez pořádného úklidu není dezinfekce efektivní a její účinnost se pak snižuje o polovinu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama