reklama

Velká paráda: Čech Tom Beckhäuser mezi nejlepšími v seriálu F4 v Emirátech!

reklama

Je to krásný pohled: Český jezdec je druhý v bodování seriálu Formule 4! Tom Beckhäuser bezesporu patří mezi největší talenty, které jsme u nás kdy měli. Má našlápnuto do Formule 1 a podle odborníků to nebude dlouho trvat a bude se opravdu měřit s těmi nejlepšími. Přitom ještě před rokem to tak vůbec nevypadalo, tenkrát by si na něj nikdo nevsadil ani ošuntělou korunu.

Je to jako pohádka o jednom klukovi z Klecan, který toužil po velkém světě formulí. Dlouho to vypadalo, že nakonec zůstane jen u snů. Tom totiž ještě před devíti měsíci neměl na kontě jediný závod. Až v loňské sezóně se objevil rovnou v německé Formuli 4. Nejen na své soupeře působil jako zjevení. Boreček, který nikdy nejezdil ani v motokárách a rovnou skočí do seriálu? „Svůj první závod v Oscherslebenu jsem jel 29. dubna 2017,“ vzpomíná Tom s úsměvem.

Všem pochybovačům však zavřel rychle ústa. Prakticky od prvního závodu se směle měřil s těmi nejlepšími. Velmi rychle se s celým kolotočem sžil, „osahal“ si závody a celý jeho tým se těšil na letošní sezónu, kdy se měl jeho talent projevit naplno. A prognózy se naplnily! Jeho managerovi se asi hodně ulevilo. Šel do velkého rizika, ale ne nadarmo se říká, že risk je zisk. V tomto případě rozhodně.

Už minulý týden v Emirátech dojel třetí. Tento víkend tuto příčku zopakoval, navíc přidal ještě pomyslné stříbro z dalšího závodu. Součtem bodů se tak dostal mezi nejlepší v seriálu Formule 4. Pro mnoho lidí je neuvěřitelné, že nedávno ještě neznámý klučina dnes poráží například i Davida Schumachera, syna slavného Ralfa Schumachera, bratra Michaela Schumachera. Jenomže ona to není náhoda. Tom má za sebou perfektně šlapající tým, který mu dává veškeré potřebné zázemí. A on to umí zúročit k parádním výsledkům. Tak se snad máme na co těšit. A to máme ještě další želízko v ohni v podobě Petra Ptáčka juniora. Ten však na startovním roštu chyběl, protože se chce soustředit pouze na Italské mistrovství F4. Nechce přijít o možnost bodovat v kategorii nováčku, což by nemohl, kdyby před sezónou odjel více závodů.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama