Vinobraní na Kačině dozrálo do svého sedmého ročníku, letos jej doprovodí třeba Janek Ledecký

Autor: dne 5 září 2018

Znovuobnovená tradice Vinobraní a dožínek na Kačině se do zámeckého parku vrací s oblíbenými hity Janka Ledeckého nebo hudební skupiny Buty. Program na třech stage doprovodí degustace perlivého burčáku s ochutnávkami vín ze všech vinařských podoblastí.

Vinobraní na Kačině – to je jedna z nejkrásnějších událostí svého druhu v celé zemi. Tento rok s kulturním a doprovodným programem téměř pro všechny věkové kategorie. „Pole jsou sklizená, na nás teď čekají vinohrady plné plodů révy vinné. Je čas oslavovat. Letos jsme ke společným oslavám přizvali Janka Ledeckého, kluky ze skupiny Buty, ze Slovenska k nám přijedou naši sousedé Cimbal Brothers, kteří se svým vystoupením objíždějí celý svět a teď tu budou s námi,” přiblížil program Lukáš Rudolfský, vinař a hlavní patron kačinského vinobraní a dožínek.

Vinobraní není jen víno
Kulturní a doprovodný program vychází vstříc téměř všem. „Poslední roky klademe důraz na rodiny s dětmi. Je potřeba aby rodiny trávili svůj čas společně. Věnujeme jim celou jednu stage. Před polednem začne hrát loutkové divadlo, potom přijde Klaun Hopsík. A program uzavřeme před večerem místním Divadélkem Kůzle,” řekl Lukáš Rudolfský.

Vyhlášení nejlepší restaurace a kavárny
Na Kačině vyhlásí první ročník ankety veřejnosti o Zlatou vařečku a Zlaté zrnko Kutnohorska. O titulu nejlepší restaurace a kavárny v Kutné Hoře a jejím okolí mohla veřejnost rozhodovat v rámci internetového hlasování do posledního srpna. Slavnostní ceremonál připravují po čtrnácté hodině na hlavním podiu.

Vinobraní a dožínky na Kačině se každoročně stávají důležitou událostí babího léta v regionu. Jde o oslavy úrody a sklizně. V minulém roce zamířilo do zámeckého parku přes devět tisíc návštěvníků. Vinobraní se tak stává místem pro setkání milovníků vína, dobrého jídla nebo pohodové atmosféry v kulisách empírového zámku.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď