reklama

Vivaldianno ve vyprodané O2 aréně sklidilo obrovský úspěch

reklama

Neutíchající potlesk, standing ovation a obrovská dávka emocí – takové bylo Vivaldianno (Michal Dvořák a & Jaroslav Svěcený) v pražské O2 aréně. 9500 diváků sledovalo ohromnou show nabitou energickou hudbou, tancem, mluveným slovem a speciálními 3D animacemi.

Slovy chvály nešetřili ani zástupci uměleckých agentur z Evropy, Asie i Ameriky, kteří prohlásili tento projekt za unikátní světovou show, splňující ty nejpřísnější umělecká kritéria. „Rok a půl práce téměř čtyřiceti lidí, mnohamilionové investice, tisíce hodin ve studiu, realizace šílených, jedinečných a originálních nápadů, a pak 110minut a je to pryč… Jsem dojat,“ dodává po koncertě autor projektu Michal Dvořák. Celý autorský tým dokázal tímto „Koncertem nové generace“, že klasická hudba se dá interpretovat i v současném moderním a energetickém pojetí tak, že oslovuje širokou veřejnost u nás i v zahraničí. Zájem světových hudebních hvězd i nadnárodních uměleckých agentur je toho důkazem. Při velmi originálním spojení klasiky s moderními rockovými prvky se představila světoznámá hráčka na elektrické a akustické cello Tina  Guo (USA), která ohromila svou virtuosní a energickou hrou všechny v O2 Aréně. 

Parádní podívaná

Dalších houslových partů se ujala velmi talentovaná Julie Svěcená.  Celý hudební tým na pódiu doplnilo excelentní smyčcové Heroldovo kvarteto, kytarista, aranžér a mistr zvuku – Jiří Janouch, kytarista a zpěvák Michal Pelant, violoncellistka Terezie Kovalová, kolegové z Peru Carlo Zegarra a Vlado Urlich na perkuse a indiánské flétny, bicí soupravu skvěle ovládal Martin KuzmaAutorem libreta k třetímu pokračování Vivaldianna 2015 aneb Město zrcadel je Tomáš Belko. Kostýmy pro celé turné zabezpečila značka Pietro Filipi a prostory pro schůzky managementu poskytlo krásné prostředí restaurace a baru Cloud 9. Pod obrazové ztvárnění celého koncertu se podepsal japonský výtvarník, režisér a animátor Kosuke Sugimoto, momentálně působící  ve studiu Eallin animation, díky kterému diváci mohli obdivovat unikátní 3D show, jedinou v našich zeměpisných šířkách. Z pražského koncertu byl realizovaný obrazový a zvukový záznam, který vyjde letos v srpnu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama