reklama

Vojta Dyk makal, až se z něj kouřilo

reklama

I když šlo o exhibici byl to nakonec lítý boj a žádná selanka. Ve sportovní hale na Jižním Městě proběhl charitativní florbalový zápas mezi ženským týmem Ivanti Tigers, který je mnohonásobným mistrem ČR a družstvem Real Top Praha, jehož barvy reprezentovali známé osobnosti kulturního a sportovního života.

Konečný stav byl příznivější pro dámy, které vyhrály po samostatných nájezdech 9:8, ale jejich protivníci se za výkon a výsledek nemusí stydět. „Makal jsem naplno, ale stejně tak i moji spoluhráči. Kdybychom to flákali, tak bychom na holky neměli nárok. Nechtěli jsme tu být jen jako jejich pamlsek, a to se povedlo. Stálo to sice hodně sil, ale těsný výsledek nás potěšil a je proti těmhle hráčkám velice dobrý,“ okomentoval utkání Vojta Dyk, z něho se po zápase docela obstojně kouřilo, což potvrzovalo, že skutečně nic neodfláknul.

Gól sice v normální hrací době nedal, ale bylo ho plné hřiště. Bránil i útočil s vervou. „Florbalu jsem se
v minulosti dost věnoval ovšem doby, kdy jsem byl střelecký bombarďák jsou pryč. Teď spíše nahrávám. Tenhle zápas jsem si ale pořádně užil i proto, že byl zorganizován pro dobrou věc a charitu já vždycky rád podpořím,“ dodal herec a zpěvák.

Nehrajícím kapitánem týmu osobností a současně i trenérem byl „z donucení“ herec a režisér Jiří Mádl. „Tak to bylo přesně řečeno. Docela mě svrběly ruce, když se do sebe tyhle týmy pustily. Hned bych tam vlítnul také, jsem ale po nemoci a přeci jen se ještě trošku musím šetřit. Ovšem kluci se snažili, nic soupeřkám nedarovali a musím je pochválit. Příště už nechci být trenérem, ale hráčem,“ kategoricky uvedl Mádl, který do týmu mj. nominoval třeba herce Jakuba Štáfka, Ladislava Hampla či Matouše Rajmonta, fotbalisty Romana Bednáře a Františka Trojana, komentátora Roberta Zárubu a další.

Celkový výtěžek akce se zastavil na částce 128 131 korun, která byla věnována bývalému mládežnickému sportovci Lukáši Váchovi. Ten je po úrazu odkázán na invalidní vozík a částku použije na zakoupení přídavných elektrických kol.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama