reklama

Vojta Kotek – práce všeho druhu

reklama

Je doslova v jednom kole, nestěžuje si a maká na plné obrátky. Herec a muzikant Vojta Kotek připravuje s kapelou nové album, koncertuje, připravuje se na letní fesťáky a hraje hlavní mužskou roli v chystané dvoudílné minisérii Marie Terezie, která se momentálně natáčí na zámku v Kroměříži. Jo, a také je cestovatel, protože aby vše stihl, musí prostě být občas pokaždé na jiném místě.

„Je to trošku honička, ale až na to cestování, velice příjemná. Víte, hrát manžela Marie Terezie, Františka Štěpána Lotrinského, ač jsme teprve v počátcích natáčení, je paráda. Prostě splnil se mi touhle rolí sen, ve který jsem příliš nevěřil. Není to o tom, že bych si vybíral, ale o příležitosti, a ta v podobě téhle role přišla a jsem hrozně rád,“ uvedl Vojta.

Mezi filmovými fanoušky je zapsán hlavně jako komediální herec, naposledy se představil třeba v Padesátce nebo Prázdninách v Provence, ale nechce být zařazen do jedné „škatulky“. „Hodně mě baví hrát dramatické role a je velice motivující to, že mně na začátku lidé nevěří a pak jsou dost překvapeni, že to jde. Popravdě, je zajímavé, že takových rolí se mi dostává víc od zahraničních a ne českých režisérů,“ s úsměvem vysvětlil Kotek.

„Castingy probíhaly dost dlouho, skoro půl roku a já vůbec nečekal, že tuhle roli dostanu. V té konkurenci mých skvělých kolegů, jsem nečekal, že to na mě padne. Byl jsem nakonec velice mile překvapen, že to vyšlo. František Štěpán je ale tak trochu historicky opomíjenou postavou, možná neprávem. Byl to obchodní talent, který vydělával neuvěřitelné peníze a díky jim mnohému pomohl. Já, když jsem ho studoval, tak jsem ho měl a mám rád,“ řekl herec.

František Štěpán Lotrinský byl ovšem nejen zdatný businessman své doby, ale i velice starostlivý otec, který s láskou pečoval o šestnáct dětí, které měl s Marií Terezií. „To já si jako Vojta Kotek nedokážu představit. Kolují nejrůznější drby, že jich měla možná i víc a zda všechny vůbec byly jeho. Ale to vynechme, drby jsou drby. Víte, on do toho světa škrobeného protokolu moc nepatřil. Byl velice živý, zábavný společník, pro mě ideál a fajn chlap,“ dodal Vojta Kotek, omluvil se a šel opět na plac.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama