reklama

Vojtěch Dyk odslouží již ve středu ve Foru Karlín Bernsteinovu Mši

reklama

Půlroční pauza od premiérového jarního uvedení skončila, již pozítří se všichni aktéři znovu sejdou k závěrečné sérii podzimních uvedení proslulé MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina v režii bratří Cabanů, s Vojtěchem Dykem v hlavní roli. Právě jarní premiéra MŠE právem zaujala kritiky a nadchla diváky po celé republice a bravurní výkony všech účinkujících byly hodnoceny četnými superlativy.

Znovu budou k vidění 21. a 22. 9. ve Foru Karlín v Praze, 24. a 25. 9. v Brně v Janáčkově divadle a 27. 9. v královohradeckém Aldisu, přičemž druhý pražský termín je zároveň exkluzivním představením spojeným s oslavou 20. výročí fungování společnosti T-Mobile na tuzemském trhu.

Unikátní představení vzniklo na počest 45. výročí premiéry MŠE v roce 1971. V České republice byla MŠE v kompletní podobě uvedena v roce 1997 na nádvoří Pražského hradu, další živé nastudování vzniklo pro Mezinárodní hudební festival Moravský podzim 2001 v Brně. Ovšem tentokrát je poprvé uváděna speciální verze MŠE, upravená Leonardem Bernsteinem tak, aby byla přenositelná do menších sálů a tím přístupná širší veřejnosti. Spolu s Vojtěch Dykem se náročných pěveckých rolí skvěle zhostili Tereza Černochová, Ondřej Ruml, David Uličník a další špičkoví zpěváci.

Hudební těleso pod taktovkou dirigenta Oskara Rozsy bylo sestaveno přímo na míru projektu MŠE. Tvoří jej členové B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty a přední tuzemští instrumentalisté. Sborové party obstarali členové Czech Ensemble Baroque a chlapeckého sboru Pueri Gaudentes.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama