reklama

Vojtěch Koritenský: „Když holka říká, že se jí nelíbí svaly, tak Vám lže!“

reklama

Patří mezi to nejlepší, co současná česká kulturistika nabízí. A vlastně nejen ta. Vojtěch Koritenský má na svém kontě tolik úspěchů, že to snad ani na prstech nejde spočítat. Jen namátkou byl mistrem světa NABBA, vyhrál prestižní Arnold Classic Europe, je několikanásobným mistrem České republiky. A také podniká, v Hradci Králové otevírá vlastní fitness centrum.

Kdy a jak jste se vůbec dostal ke kulturistice? Při pohledu na vaše tělo to asi nebylo před pár lety, ale je tam vidět spousta tvrdé dřiny…

Už od mala jsem byl fascinován velkými svaly, pravidelně jsem však začal posilovat v 16 letech, tedy v roce 1998, ale soutěžení se věnuji od roku 2008.

Je ještě něco, co vás ve vašem sportu dokáže překvapit?

Každý den mě něco překvapí a nejen v tomto sportu.

Čím vás vlastně kulturistika láká, o čem tento sport je?

Kulturistika mě láká proto, že aby člověk vypadal jako kulturista, musí mít trpělivost, odhodlání a vůli vydržet systematický režim po dobu několika let a to není pro každého. Ale když to člověk vydrží, dává mu to možnost vybočit z řady běžných lidí a naučí Vás dotáhnout své sny a cíle dokonce.

Jaký je váš sportovní sen, kam byste to chtěl dotáhnout?

Můj sen, a myslím, že je to snem každého kulturisty, je zúčastnit se nejprestižnější soutěže světa Mr. Olympia , která se koná každý rok v Las Vegas.

Jak je těžké získat u nás na kulturistiku finanční prostředky a dá se tím vůbec uživit, aniž by člověk musel dělat „normální“ práci?

V České republice se nedá čistě kulturistikou uživit, na světě je jen pár takových. To znamená, že musí mít jiný zdroj financí. Převážně to bývá činnost spojená s kulturistikou nebo všeobecnou životosprávou. To znamená, že sportovci pracují jako trenéři, výživový poradci atd. Není totiž lehké skloubit jakoukoliv jinou práci s kulturistikou, aby se na vaší formě nepodepsal stress a jiné vlivy plynoucí ze zaměstnání.

Koukal jsem, že otvíráte svoje vlastní fitko, je to tak? Kde ho najdeme a co tam na potenciální klienty čeká?

Ano je to pravda, považuji to jako další krok v mém životě a také za další splněný sen. Vznikající Extrifit Gym najdete v Hradci Králové (ulice Svitavská), nebo na webu extrifit-gym.cz popřípadě na facebooku. Zákazníci mohou čekat nejvybavenější a nejmodernější fitness ve východních Čechách. Je zde také multifunkční část, ve které bude probíhat mnoho sálových aktivit.

Letí na vaše svaly holky, máte s tím zkušenosti?

Pokud Vám žena tvrdí, že se jí svaly nelíbí, s největší pravděpodobností Vám lže.

Jak se chlap jako vy obléká, sledujete módní trendy, máte nějaké své oblíbené značky?

Oblékám se podle toho, v čem se cítím pohodlně a módní trendy nesleduju, v poslední době jsem si oblíbil trička od značky Sanctum, ve kterých sem mi dobře trénuje.

 

Martin Chalupa

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama