reklama

Co všechno vyklopili herci před startem seriálu Dabing Street?

reklama

U příležitosti uvedení nového komediálního seriálu s názvem Dabing Street uspořádala Česká televize tiskovou konferenci s ukázkou dvou dílů z dvanáctidílné série. Možnost představit svoje dílo si nenechal ujít režisér a scénárista Petr Zelenka, kreativní producentka Kateřina Ondřejková a herci Klára Melíšková, Tereza Voříšková, Filip Švarc a Helena Dytrtová.

Seriál vychází ze stejnojmenné divadelní hry Petra Zelenky pro Dejvické divadlo, která v roce 2013 získala titul Nejlepší komedie roku na Grand Festivalu v Pardubicích.

„Tu samou roli hraji i v divadelním představení. A divadelní scénář se logicky liší od toho seriálového. Občas se mi stalo, že jsem na jevišti použila text ze seriálu a to pak kolega v divadle jen překvapeně zíral, co to povídám,“ řekla Klára Melíšková a se smíchem prozradila: „Jednou po mně chtěli, abych nadabovala herečku Cate Blanchett. Když jsem to pak slyšela, zakázala jsem jim to použít a s dabingem byl konec.“

Nejvíce zkušeností s uměním dabingu mají herci – dabéři Filip Švarc a Helena Dytrtová. „Pro mě byl seriál trošku nostalgie, protože dabing dělám už 25 let a vzpomínám si na ty začátky. Mimochodem Dabing Street opravdu existovala. Říkalo se tak suterénní chodbě s pěti dabingovými studii v budově ČT. Dabéři seděli na chodbě jako u doktora a čekali na svůj výstup,“ zabředla do historie Helena Dytrtová a Filip Švarc dodal: „Živit se dabingem není žádná sranda a ne každý to umí. Nerad dabuji animované filmy, ono mluvit dvě hodiny změněným hlasem je docela námaha. Můj nejbizarnější a zároveň nejlehčí dabing bylo namluvení penisu ve filmu Kluci to chtěj taky. „Zahraniční herec“ byl schovaný v kalhotách a já jsem se mu nemusel trefit do huby.“

Příběh seriálu začíná smrtí režiséra Jiřího Archa, majitele Studia ZERO. Jeho manželka, zneuznaná herečka Eva (Klára Melíšková) studio zdědí. Její ambicí je přetvořit jej v úspěšný a respektovaný podnik. Studioví technici Pavel (Václav Neužil) i Karel (Hynek Čermák) jí v tom nezištně pomáhají. Eva rozšíří tým ještě o Karlovu promiskuitní sestru Ladu (Tereza Voříšková). A aby dostala bankovní úvěr, rozhodne se přijmout také syna ředitele banky Davida (Marek Adamczyk).

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama