reklama

Vstávat v půl třetí ráno? To není žádný med!

reklama

Možná by se na úvod hodilo říct, tak co sporťáku, už máš chlapa? Tahle legendární věta z pořadu Tele Tele „poškodila“ mnoho sportovních moderátorů v zemi. Petr Plintovič, kterého mimochodem znám ze svého působení v Radiožurnálu, si pořad pochvaluje a bere to samozřejmě s humorem. Petr Plintovič je moderátorem Sportovních novin v televizi NOVA a zároveň také editorem. Známe se už nějaký pátek a tak jsem si řekl, že by nebylo špatné prověřit jeho golfové kvality. Mé pozvání přijal a tak jsme se setkali na golfovém hřišti v Darovanském dvoře. Ale pěkně popořadě.

Jak už jsem zmínil, tak kromě sportovních zpráv televize NOVA také edituješ. Co tě víc naplňuje, baví?
Každá funkce má něco do sebe. Když edituji, což je jakýsi vedoucí denní směny, tak jsem zodpovědný za obsah reportáží a vůbec za skladbu celého dne. Důležité je u našich reportáží vypíchnout nejdůležitější fakta a nejzajímavější věci a ty pak co nejlépe naformulovat a vyrobit reportáž, tak aby byla pro diváka co nejsrozumitelnější a zároveň příjemná, zajímavá. Když moderuji, tak jsem zodpovědný za to, abych na diváky u obrazovek co nejpříjemněji zapůsobil, zaujal je, vtáhl je do děje, zkrátka aby si sportovní noviny užili. Jinak přes den musí moderátor projít maskérnou, kostymérnou, to je změna oproti editorské práci. Takže shrnutí je asi takové, obojí mě naplňuje.

Vím, že do Prahy za prací dojíždíš, když třeba moderuješ Snídani, to asi není příjemné vstávání, že?
Příjemné není, komu by se chtělo z postele v půl třetí ráno? Pravda někdy si 15 minut přispím, ale po třetí hodině vyrážím z Mladé Boleslavi, abych byl ve 4 hodiny na Nově. Přede mnou je pak příprava reportáží, návštěva maskérny a kostymérny a v 5:55 začíná vysílání.

Když bys měl označit někoho z teamu TV NOVA jako svého kamaráda, kdo by to byl?
Raději nebudu jmenovat, abych na někoho nezapomněl. Ale parta lidí je na Nově skvělá, a to nejen ve sportovní redakci. Ne že bychom se vídali každý týden mimo zaměstnání, ale když už se párkrát do roka sejdeme mimo práci, stojí to za to:-) Ale co se týče golfu, tak na golfovém hřišti jsem nejraději s Dušanem Mendelem, což je vedoucí sportovního programu na Nově a neustále mě poráží. Hrajeme vždy o kávičku, pár už jich vypil na můj účet 🙂

Kolik let se dá tahle práce dělat? Je to v Tvém případě na celý život?
Kéž by 🙂 Práce mě stále baví a naplňuje, takže bych si to přál. A jak dlouho se dá dělat? Asi do té doby, dokud o mě bude zájem.

Jak vypadají Tvoje mimosportovní aktivity? Jsi třeba člověk, který si rád uvaří, zajde do kina, apod.
Vařím rád, ale málo. Baví mě najít si recept na internetu a podle toho pak jídlo vytvářet, do kina chodím spíše na české filmy. Jinak se můj život hodně točí kolem sportu, ještě hraji fotbal a samozřejmě hodně času mi zabere moje 4letá dcera Nicolka.

Jak bude vypadat tvoje léto? Bude pracovní, nebo si dopřeješ trochu odpočinku někde v zahraničí?
Bude pracovně odpočinkové. Dovolenou mám zatím naplánovanou časově, ale místo se teprve bude vybírat, ale to je v mém případě většinou na poslední chvíli. Loni jsem byl v Turecku, tam bych se už letos bál z bezpečnostních důvodů. Takže volba padne asi na jinou destinaci.

Tak, co se týká golfu, kdy jsi začal a kdo tě přesvědčil, že to je sport, bez kterého rozhodně nemůžeš být?
Myslím si, že to byl brácha. Který před dvěma lety s golfem začínal. Společně jsme si zaplatili v rámci akce Hraj golf, změň život startovací balíček, ve kterém byly lekce s profesionálním trenérem a už jsme u toho zůstali.

Trávit čas se dá i jinak, co Ti na golfu imponuje? Pro mnoho lidí je to jen takové chození sem tam a nepovažují to za sport?
Imponuje mi třeba ta příroda, ta zeleň, zkrátka golf se hraje v příjemném prostředí. A samozřejmě pak mě baví jednotlivé rány. Když se Vám úder povede a vy sledujete ten let míčku, dopad a doběh, tak v člověku se odehrává něco příjemného, ale ten pocit ten zná pouze golfista, ten se snad ani nedá popsat slovy.

Jistě mi dáš za pravdu, že je to docela náročný sport jak fyzicky, tak psychicky?
To jistě. Je to i o hlavě. Když se naopak rána nepovede, což je bohužel u mě stále často, tak se dovedu i naštvat. Co se týká fyzičky, tak ta je taky potřeba. Třeba já osobně jsem někdy více unaven po 18ti jamkách než po fotbalovém zápase.

Kolik jsi třeba ochoten zaplatit za fee?
Otázkou je jak kde. Nemám v golfu ještě tolik zkušeností, hraji třetí sezonu, takže nemohu moc porovnávat. Hříště která jsem navštívil, bych dokázal spočítat na prstech obou rukou. Ale samozřejmě obecně preferuju roční fee, kde jsou pak hry zdarma.

Je podle tebe golf v České republice drahý? Teď to myslím v porovnání s tím, kolik tady bereme.
Myslím si že ne. Samozřejmě jsou luxusnější, a tím pádem i dražší hřiště, ale skvělá hřiště si najdou i lidé, kteří nechtějí do golfu tolik investovat. Navíc dnes už existují různé slevové akce, slevové kupony, takže hrát se dnes dá za rozumnou cenu.

Máš potomka, budeš ho vést ke golfu, nebo tradičně k provařeným sportům, fotbal, hokej, atd…
Jak už jsem říkal, mám 4letou dceru. Na golfovém hřišti už byla, ale sporty kde se drží náčiní v ruce, na to má myslím ještě čas. Teď se chystá na aerobic. Tlačit nebo nutit ji do ničeho nechci. Ale pokud si v budoucnu bude chtít golf vyzkoušet a začne ji to bavit, tak proč ne?

Kolik turnajů, kolik her letos ještě plánuješ stihnout?
Raději neplánuju. Čas bohužel není nafukovací, snažím se chodit jednou týdně, ale to taky nevyjde pokaždé.

Foto a text: Petr Bürger

 

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama