reklama

Vstupte do sezony pečení s legendárními formami Nordic Ware

reklama

Voňavá, dozlatova upečená bábovka. Nejenže skvěle chutná, ale zároveň symbolizuje domácí klid a pohodu, péči a lásku našich babiček.  Množství receptů s tradičními i nevšedními ingrediencemi a zejména rozličnost tvarů pečicích forem dělá z bábovky nestárnoucí, stále trendy záležitost. Ikonickou bábovkovou formou, která je na trhu přes 70 let, je forma proslulé americké značky Nordic Ware.

Oficiálním exkluzivním distributorem značky Nordic Ware pro Českou a Slovenskou republiku se v druhé polovině roku 2017 stala společnost Potten & Pannen – Staněk group, spol. s r.o. Do sezony pečení můžete nyní vstoupit s prvotřídními pečicími formami a dalšími výrobky Nordic Ware, které jsou dostupné v prodejnách Potten & Pannen – Staněk v Praze, Brně, Liberci, Olomouci a Bratislavě. A to premiérově včetně luxusní zlaté edice oslavující 70. výročí vzniku značky Nordic Ware.

O Nordic Ware

Příběh značky Nordic Ware se píše od roku 1946, kdy manželé Dorothy a Dave Dalquistovi s pouhými 500 dolary začali budovat vlastní podnik. Nejdříve se zaměřili na věci, které jim na americkém trhu chyběly a které měly spojitost se skandinávskou kuchyní: tradiční norské vánoční pečivo Krumkake nebo švédské sušenky ve tvaru sněhových vloček.  Rozhodující zlom přišel v roce 1950, kdy je navštívila skupina hospodyněk a požádala o vytvoření klasické bábovkové formy tzv. Kuglov, kterou znaly ze svých původních evropských domovin. David Dalquist, inženýr z oboru metalurgie, jejich přání vyslyšel a tak vznikla dnes světově proslulá forma Bundt, což je patentově chráněné označení pečicích forem – různých variant původní Kuglov formy.

K věhlasu forem Nordic Ware zásadně přispěla tradiční americká soutěž v pečení, která se konala o 16 let později. Nikdo už si nepamatuje výherce prvního místa, ale dějiny znají Ellu Helfrich z Texasu, která obsadila 2. místo s receptem bábovky s fudge tunelem. Všichni se zajímali o zvláštní formu s otvorem v prostřední části a Dalquistovi takřka přes noc zaplavilo více než 200 tisíc žádostí o tu báječnou formu, která právě vstoupila do historie. Za úspěchem značky Nordic Ware ovšem stojí také četné technologické inovace – například jako jedna z prvních v USA vytvořila vlastní nepřilnavý povrch (r. 1960).

Značka Nordic Ware ovšem neprodukuje pouze formy na pečení, vyrobené z odlévaného hliníku, který zaručuje skvělé tepelně vodivé vlastnosti a tím pádem i tolik důležité rovnoměrné propečení těsta. Věrna svým zásadám prvotřídní kvality a nadčasového designu, dodává do celého světa také nádoby do mikrovlnek, grilovací příslušenství nebo hrnce či pánve. Její formy na pečení v tradičních i netradičních tvarech jsou dnes používány ve více jak 70 milionech domácností po celém světě. A nejen sídlo firmy, ale také drtivá část výroby stále zůstává situována v Minneapolis ve státě Minnesota v rukou dnes už třetí generace rodiny Dalquistovy. Coby připomínka 60. výročí založení firmy se od roku 2006 ve Spojených státech 15. listopad slaví jako Mezinárodní den bábovek.

S formami Nordic Ware dokážete v kuchyni hotová kouzla – pod rukama vám vzniknou včelí úly, Polární expres nebo květ růže. V nabídce jsou také tradiční formy: velikonoční beránek, perníková chaloupka a samozřejmě ona legendární forma na bábovky Kuglov. Údržba pečicích forem je velice snadná: před prvním použitím a po každém následujícím pečení ji umyjte ručně mýdlovou vodou a před uskladněním důkladně vysušte.

Boží bábovky v Gourmet Academy!

Pečicí formy Nordic Ware si oblíbili kuchaři profesionálové i nadšení amatéři, používají je také lektoři a účastníci kurzů vaření v pražské Gourmet Academy. Je libo neodolatelná maková bábovka se švestkami a skořicovou polevou, luxusní mramorová bábovka „President“ s čokoládovou polevou nebo radši svěží citrónová bábovka s malinami? Nemusíte složitě vybírat, ve vyhlášené škole vaření Gourmet Academy se naučíte připravit všechny tři. Stačí absolvovat kurz Boží bábovky – pod vedením známé cukrářky Edity Paulusové a s formami Nordic Ware je úspěch zaručen!

Prémiová škola vaření Gourmet Academy sídlí v centru Prahy, ve Vodičkově ulici, v prostorách prodejny Potten & Pannen – Staněk Concept Store KitchenAid, které jsou natolik unikátní, že získaly ocenění GIA 2017 pro nejlepší prodejnu domácích a kuchyňských potřeb na světě. Účastníci kurzů tak mají k dispozici luxusní zázemí i prvotřídní spotřebiče. Z kurzů v nabídce Gourmet Academy si milovníci dobrého jídla každého věku mohou vybrat podle aktuální sezony, osobních preferencí nebo postupně obohacovat své gastronomické obzory o originální recepty, praktické dovednosti a nové zkušenosti například s francouzskou, americkou, japonskou, italskou, asijskou nebo českou kuchyní. Omezený počet účastníků kurzu (maximálně 8) zaručuje individuální péči lektora a personálu.  Více informací na www.gourmetacademy.cz

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama