reklama

Vychutnejte si štědrovečerní láskyplnou atmosféru s filmem Láska nebeská na AMC

reklama

Milostné příběhy ze sněhem pokrytých ulic Londýna mohli diváci poprvé spatřit již v roce 2003. Od té doby snímek Láska nebeská nasbíral několik ocenění a oprávněně se stal každoroční vánoční televizní tradicí vysílanou nejen v České republice. Ani letos tomu nebude jinak. Zpříjemněte si sváteční pohodu a užijte si v teple domova příběhy lidí, kterým láska dokáže i o Vánocích pořádně zamotat hlavu. Než se vrhnete na film, který přímo na Štědrý večer od 20:00 odvysílá televizní stanice AMC, podívejte se s námi do jeho zákulisí!              

Pro někoho jsou Vánoce svátky klidu, míru a pohody. Ostatní ale spíše pamatují na předvánoční chaos. Ten také inspiroval novozélandského režiséra Richarda Curtise při natáčení dnes již celosvětově známé Lásky nebeské. Děj filmu, který tvoří mozaika zdánlivě neznámých lidí a jejich přístupů k lásce asi připomínat nemusíme. Pojďme se ale podívat na perličky ze zákulisí.

Zapleteni v chaosu

Film je nabitý osobnostmi. V hlavních rolích romantické komedie hrají Colin Firth, Liam Neeson, Emma Thompson, Keira Knightley, Alan Rickman, Hugh Grant, Bill Nighy a mnoho dalších. Hugh Grant ztvárnil postavu nezapomenutelnou především díky osobitému tanci na schodech v domě v Downing Street. Někoho by však mohlo překvapit, že této scéně se herec po celou dobu natáčení bránil. Chtěl totiž jeho tehdejší vzor, premiéra Tonyho Blaira, zahrát seriózně. Filmový štáb jej nakonec v poslední natáčecí den přemluvil a tato scéna se tak mohla zapsat mezi ty nejoblíbenější. Jinak by jistě vypadala nejen tato scéna, ale celý film, kdyby roli ministerského předsedy přijal původně oslovený Anthony Hopkins. Jednu z hlavních ženských postav ztvárnila Keira Knightley, které v době natáčení bylo pouhých 18 let.

Britské klenoty

Pasáž, kdy se na tiskové konferenci Hugh Grant jako britský premiér postaví proti americkému prezidentovi, patří taktéž mezi oblíbené. V této scéně vypočítává Grant britská bohatství, mezi nimiž zmíní také Harryho Pottera, hrdinu dětských knížek populárních po celém světě. I příběhy malého čaroděje se dočkaly filmového zpracování a hned tři herci z filmu Láska nebeská si v něm dříve nebo později zahráli. Alan Rickman, který ztvárnil manžela zahleděného do své sekretářky, se proměnil v profesora Snapa, jednu ze styčných postav filmů o malém čaroději. Emma Thompson, která v Lásce nebeské hrála Rickmanovu manželku, se vtělila do profesorky Sybily Trelawneyové a do postavy profesora Rufuse Brouska se převtělil herec Bill Nighy, jenž v Lásce nebeské předvedl perfektní výkon v roli vysloužilé rockové hvězdy vracející se zpět na výsluní.

Mistr romantických komedií

Novozélandský režisér Richard Curtis má natáčení romantických komedií v malíku. Mezi jeho nejznámější kousky patří kromě Lásky nebeské například snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb, Deník Bridget Jonesové, Notting Hill nebo humorné skeče Mr. Beana v hlavní roli s Rowanem Atkinsnem. Ten si zahrál i v Lásce nebeské, a sice jako trochu potrhlý prodavač z nákupního domu. Curtis s ním však měl na začátku jiné plány. Emma Freudová, manželka režiséra, na svém twitterovém účtu prozradila, že Atkinson měl ztvárňovat roli anděla. Proto známá scéna s balením dárku trvá tak dlouho.  Atkinson jednoduše jako anděl chtěl zabránit tomu, aby prodal náhrdelník, který měl sloužit jako dárek pro milostnou aférku s kolegyní.

Doslova rodinný film

Manželka režiséra svým twitterovým fanouškům nabídla i další zajímavosti ze zákulisí. Natáčení se totiž kromě ní samotné a jejího partnera zúčastnily také jejich děti. Pro ně si Curtis přichystal menší překvapení, když obě dvě pustil do záběru. Scarlett Curtisová se ve snímku Láska nebeská objevila na pódiu při dětské kostýmové přehlídce jako langusta, její bratr Jake Curtis pak jako malé dítě s namalovanou maskou Spidermana na obličeji a zlatou korunou. Sama Freudová si v celosvětově známém filmu nezahrála. Místo ní se v něm ukázala její maminka, a to v roli hospodyňky ve scéně s předsedou Hughem Grantem.

Setkání po 13 letech

Někteří z oblíbených hrdinů, v čele s Hugh Grantem, Liamem Neesonem, Colinem Firthem a Keirou Knigtley, se před kameru režiséra Curtise po třinácti letech postavili znovu. Pro početné fanoušky, a především pro charitativní projekt Red Nose, který podporuje vzdělání dětí po celém světě, připravili dlouho očekávané pokračování se jménem Red Nose Day Actually. Tento čtvrthodinový snímek navázal na předchozí celovečerní film, jeho humor i atmosféru. Připomeňte si původní propletené životní historky ze zasněženého Londýna a sledujte snímek Láska nebeská již tuto eděli v osm hodin na stanici AMC.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama