reklama

Vydejte se na dobrodružnou cestu časem a tajemnými šumavskými zákoutími

reklama

Soňa Sirotková, autorka známá především díky svým knihám o císařovně Sisi, přichází v pořadí již se čtvrtou knihou s názvem Tegmine, ve které ožívají šumavské legendy a realita si pohrává s cestováním časem.

Zdá se, že Vroni je na světě úplně sama. Nepamatuje si své jméno, odkud přišla, ani co se jí stalo. Nikdo ji nehledá. Vzpomínky se nevrátí po celý dlouhý rok v léčebně. A tak se lékaři rozhodnou zkusit oživit její paměť tak, že Vroni umístí do malebné Lenory spolu s ošetřovatelkou, která bude předstírat její babičku. Uprostřed šumavských lesů má žít jako obyčejná středoškolačka. Jenže s příchodem Vroni se v poklidné Lenoře odehraje smršť tragických událostí a do života ji vstoupí tajuplný Ben. Je Ben někdo z její zapomenuté historie a přišel jí pomoct, nebo ohrozit na životě? Jsou jeho schopnosti podivuhodným talentem, nebo nadpřirozenou mocí někoho, kdo už možná není lidskou bytostí?

„Snažila jsem se vymyslet cestování časem trochu jinak, než že stačí zmáčknout knoflík v divné, plastové raketě,” říká o původním nápadu autorka. „A zasadit příběh do toho správně tajuplného prostředí, které by umocnilo napětí a hledání sebe sama. Pro první díl jsem zvolila Šumavu, protože si neumím představit tajemnější místo v Čechách. Je plná temné historie a záhad, do nichž jsem se při psaní knížky ponořila,” dodává Soňa Sirotková.

S knihou tak čtenář nebude cestovat pouze časem, ale i po zajímavých místech naší vlasti, která jsou povětšinou zcela neznámá. Fascinující příběh Vroni se dočká pokračování: „V druhém díle se s Vroni ocitneme převážně v Praze, jejíž podzemí je svébytný ztracený svět, který se nyní snažím prozkoumat,” prozradila autorka, která čtenáře zaujala nekonvenčním pohledem na osudy lidí i na zpracování dávných legend.

Soňa Sirotková vydala svou první knihu v nakladatelství Petrklíč v roce 2008. Nevšední portrét jedné z nejznámějších žen historie, císařovny Elisabeth, s názvem Říkali mi Sisi se setkal s příznivým čtenářským ohlasem. V druhé knize věnované princezně Markétě, dceři Přemysla Otakara I., se vrací také k počátkům svého rodného města. Kniha vyšla v roce 2011 rovněž v nakladatelství Petrklíč s názvem Markéta Přemyslovna – Česká princezna na trůně dánském. Třetí knihu Sisi – Rodokmen duše si autorka vydala roce 2014 vlastním nákladem. Vrací se k tématu rakouské císařovny a zabývá se myšlenkou na minulé životy a jejich vlivu na utváření osobnosti legendární císařovny. V současné době vydává knihu pro milovníky záhad a cestování – Tegmine.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama