reklama

Vydejte se v sobotu 18.5. 2019 do Dobřichovic na výlet po místních restauracích, cukrárnách, vinárnách a památkách

reklama

Je to skoro nedávno, kdy v Dobřichovicích v ulici 5. Května provozoval svoji útulnou malou vinárnu pan Matějka. Dodnes vzpomínáme na jeho legendární riesling Pfingstberg z vinařství Zusslin z Alsaska. A právě zde vznikla myšlenka propojit všechny místní vinárny, kavárny a restaurace společnou degustační akcí.

Základní myšlenkou bylo ukázat příjemnou tvář Dobřichovic, v oblasti gastronomie, piva či vína a ukázat kolik je u nás dobrých kaváren, cukráren či restaurací, které dávají našemu městečku nezaměnitelné genius loci.

Spektrum podniků v Dobřichovicích a okolí je široké a vede od výborných restaurací, cukráren, kaváren až k milým místním hospodám. Všechny tyto podniky si zaslouží Vaši pozornost. Jejich majitelé léta dělají vše pro to, aby si udrželi svoji klientelu. A kdo někdy pracoval v pohostinství ví, že je to těžká řehole.

Letošní ročník jsme nazvali Dobřichovická Degustační a Duchovní Míle. Rozšířili jsme ji o Karlík, Lety a část Černošic a navíc jsme se rozhodli příjemně zpestřit procházku ještě o paralelní duchovní trasu, což je procházka po místních památkách.

Co nás k tomu vedlo? Vidíme, že se trochu změnila doba i politická situace a že samozřejmě důležité radovat se z každodenních radostí, degustovat, užívat si dobrého vína a pití, ale doba zvážněla a je potřeba přemýšlet i nad vážnými věcmi jako je smysl života a duchovní hodnoty, které nám život přináší a poskytuje. V Dobřichovicích a okolí je řada krásných a zajímavých staveb či soch, které mají duchovní charakter, o některých možná ani nevíme, či nevíme, jak vznikly. Obohacení letošního ročníku o duchovní část jsme promítli i do stručného, ale výstižného motta akce, propojujícího obě paralelní trasy: „Meditovat a degustovat“.

Ač zní toto spojení nezvykle, tak věříme, že Vám přinese nové a zajímavé zážitky, které obohatí nejenom tento Váš den, ale ukáže Vám ve Vašem okolí i místa a příběhy, které možná ani neznáte. Obě trasy se poměrně dost prolínají, takže bude záležet zcela na vás, zda rozpoložení vaší duše, vás nasměruje spíše k duchovní části nebo spíše k degustační části. Naším cílem ale je, aby se obě trasy rovnoměrně prolínaly.

Většina památek i restaurací bude otevřena či přístupna po celou dobu trvání míle, tedy od 11 hod do 21 hod. V některých případech bude doba kratší. Například v Karlíku pro Vás bude otevřený farní kostel s. Martina a Prokopa s původní románskou rotundou z 11. stol. Kostel bude otevřený pouze od 14- do 18 hod a mezi 15 – 17 hod si nenechte ujít vystoupení Karlického sboru.

V 17 hod Vás čeká další zajímavá akce, která bude probíhat v ulici 5.Května v Dobřichovicích. Jedná se o 10. ročník „Setkání Chevrolete Corvette“, kde můžete shlédnout několik desítek těchto atraktivních sportovních vozů a zaposlouchat se do burácení sportovních motorů. Doporučujeme naplánovat vaše procházky tak, abyste nepřišli ani o tuto akci.

Přijměte tedy pozvání do Dobřichovic. V každém podniku dostanete mapu, která Vám ukáže celou trasu. Její délku si můžete přizpůsobit od cca 2 km až do celkových 16 km. Akce je vhodná pro i rodiny s dětmi. Dorazit můžete nejlépe vlakem do Dobřichovic a začít například v hospůdce U Nádraží. Více informací na http://www.dobrichovice.cz/kultura/dobrichovicka-degustacni-a-duchovni-mile/ .

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama