reklama

Výprava do mikroskopického světa v DISKu. Alterna promění divadlo ve velký mikroskop

reklama

15, února se divadlo DISK stane mikroskopem namířeným do nitra lidského těla. Po inscenacích49 barůa Press paradox uvedou studenti katedry alternativního a loutkového divadla DAMU Viktorie Vášová a Boris Jedinák premiéru díla
s názvem Medulla.

Medulla(latinsky vnitřek) vychází z nejnovějších vědeckých textů popisující lidský mikrobiom jako samostatný orgán nezbytný pro náš život. Inscenace se v prvé řadě snaží najít odpověď na otázku, kdo je vlastně pánem lidského těla. Rozhoduje člověk o svých činech a vnitřních procesech sám, nebo je poháněn desítkami biliónů mikroskopických tvorů?

„Odborníci popisují mikrobiom jako vyvážený systém mikroorganismů, který je v neustálém pohybu. Proto i my klademe důraz na fyzično a pohyb,“ dodává režisérka Viktorie Vášová. Celá inscenace je pojata souzněním mezi hereckými akcemi a pohyblivými objekty, které rozehrávají na scéně mikrobiologický život.

„Mikrobiom si můžeme představit jako krajinu nebo zahradu, kterou svým působením můžeme zušlechťovat, ale i ničit,“vysvětluje dramaturg Boris Jedinák. Celému konceptu je přizpůsobeno výtvarné řešení Alžběty Vitvarovéa Františky Malaskové, které navrhy scénografii vycházející z motivů renesanční zahrady. Inspiraci v tomto období hledaly rovněž při tvorbě stylizovaných kostýmů.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama