reklama

Vyrazte na túru za pěknou postavou i zábavou

reklama

Potíte se několikrát týdně ve fitku, abyste si vyrýsovali tělo do plavek? Aktuální letní počasí přitom vybízí k aktivitám venku. Tak běžte a sportujte na čerstvém vzduchu.  I obyčejná chůze vás může dostat do skvělé formy.

Dejte své permanentce do fitka prázdniny a vyzkoušejte turistiku. Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife radí: „Začněte pozvolna v nenáročném terénu a postupně si přidávejte. Brzy si všimnete, jak turistika pozitivně ovlivňuje nejen vaše tělo, ale navíc i zlepšuje náladu.“Přinášíme vám pět důvodů, proč byste se turistice neměli už dál vyhýbat.

  1. Zlepší se vám funkce kardiovaskulárního systému

Mírná až střední intenzita cvičení napomáhá zvýšit kapacitu plic a zlepšit srdeční funkci.

  • Zlepší se vám rovnováha a koordinace

Členitý a rozmanitý terén turistických stezek nutí vaše tělo se zpevnit. Tím si zlepšujete stabilitu a celkovou koordinaci.

  • Budete mít lepší náladu

V přírodě se odreagujete od každodenního shonu a vyplavíte nahromaděný stres. Odpočinou si i vaše smysly a mozek bude svěžejší a pozornější.

  • Zbavíte se přebytečných kil

Fyzickou aktivitou pálíte kalorie. Navíc se při pomalém a stálém pohybu, nastartuje spalování tuků. Zkombinujte chození a zdravou stravu a máte vyhráno! Tělo se vám začne měnit před očima.

  • Užijete si zábavu

Objevování nových cest a pobyt venku může být zábava sama o sobě. Pozvěte na túru i své přátele a vychutnejte si čas strávený v přírodě. A kdo ví, třeba si chůzi v přírodě tak oblíbíte, že se od obyčejných vycházek postupně propracujete až k velkým horským túrám.

Jak ze sebe při turistice dostat co nejvíce? Tady je několik tipů:

  • Zvolte svižné tempo

Během túry zvyšte intenzitu pohybu a zkuste se rozběhnout. Pokud se na běh necítíte, zvolte tempo mezi svižnou chůzí a joggingem.

  • Vyšlápněte pořádný kopec

Čím strmější kopec si zvolíte, tím intenzivněji musí vaše tělo pracovat. Dejte si práci a najděte si trasu s pořádným stoupáním, které pro vás bude výzvou. 

  • Zkuste vyšší nadmořskou výšku

Trénink ve vyšší nadmořské výšce má hned několik výhod pro vaše zdraví a celkově přispívá k lepší kondici. S každým výškovým metrem bude počet spálených kalorií stoupat strměji. Navíc hory představují mnohem náročnější terén, většinou doplněný i o delší vzdálenosti. V případě vysokohorské turistiky si počínejte opatrně, začněte postupně a vydejte se na ni až po získání turistických zkušeností. 

  • Měňte terén

Začněte na rovince a postupně přejděte na písčitý nebo kamenitý povrch. Chůze na nerovném terénu vám pomůže zapojit hluboké svalstvo a šlachy na nohách, takže krásně posílíte kotníky.

Pokud k výletu do přírody přiberete své přátele, bude turistika nejen dobrodružná, ale i zábavná. Když se nebudete šetřit, zapotíte se a spálíte pěknou dávku kalorií. Udržet své tělo zdravé a v kondici pro vás pak nebude problém. Je jen na vás, co od turistiky očekáváte a jak vysoké cíle si stanovíte. Samantha Clayton, fitness expertka společnosti Herbalife na závěr radí: „Vyrazte na túru, užívejte si každý krok a sami uvidíte, jak vám turistika může pomoci dosáhnout váš cíl.“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama