reklama

Výstava Jan Saudek „85“ Život se v Galerii Malostranská je potřetí prodloužena

reklama

Jan Saudek, jedna z nejvýraznějších postav soudobé české fotografie, stále láká pozornost návštěvníků podkrovních prostor Galerie Malostranská beseda. Tam od 15. května probíhá retrospektivní výstava nazvaná Jan Saudek „85“ Život. Tu přichystala Malostranská beseda u příležitosti letošního umělcova životního jubilea. Výstavu lze navštívit denně kromě pondělí od 10 do 19 hodin.

„Jan Saudek se do Malostranské besedy vrátil po šesti letech. Výstavu jsme otevírali s tím, že s ohledem na pandemii nemoci Covid-19, nevíme, jak dlouho výstava vydrží a jaký o ni bude zájem. Jsme velmi potěšeni, že cestu do naší galerie si i po více jak čtvrtroce nachází stále více a více návštěvníků,“ pochvaluje si umělecký ředitel Malostranské besedy David Hanzlík a dodává: „I přesto, že se nacházíme pro kulturu v nelehké době, těší nás, že výstava má úspěch vzdor nejen nevyspitatelnému viru, ale též konkurenci několika návštěvnicky atraktivních výstav, které nyní v Praze probíhají. Především těší úspěch v konkurenci dvojnásobného Muchy, tedy výstav iMUCHA a Mucha & Pasta Oner.“

Výstava v Galerii Malostranská beseda představuje návštěvníkům nejen nejslavnější fotografie Jana Saudka, ale též kolekci těch, které ve světě vyhledávaný fotograf vystavuje úplně poprvé. Tvorba Jana Saudka je spjata zejména se ženami a jejich emocemi. Rozumí jim a ony se na fotografiích nechávají oblékat i svlékat, dělat ze sebe světice, děvky i klauny, pomáhají vytvářet ten jeho svět – svět splněných tajných přání, slastných hříchů, vzplanutých citů, něhy, smyslnosti, nestoudnosti, ostychu, pokory, zvrácenosti… A že Saudek dokáže učinit půvabnou a svůdnou jakoukoliv ženu. „Toužil jsem po proslulosti, slávě a bohatství – a ničeho z toho jsem nedosáhl. Ale několikrát jsem stál blízko nevýslovné krásy – vždycky to byla ženská –, a to pro mne bylo mnohem víc,“ říká k výstavě závěrem sám autor Jan Saudek.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama