reklama

Výstava Vrakáč v Galerii Bubec představí díla Michala Škapy

reklama

Slavnostní vernisáž, kterou výstava 23. dubna v 18 hodin odstartuje, naváže na celoodpolední akci k otevření Zahrady Bubec (koná se v sobotu od 14 do 18 hodin). 

Michal Škapa navazuje na svoji předešlou tvorbu prezentovanou v rámci umělecké přehlídky Art Safari. Spolupráce se Studiem Bubec vznikla díky muralu na přilehlé zdi, kde je dodnes k vidění kompozice z vraků aut. Další etapou byla v Řeporyjích velmi populární instalace Exoskelet – socha ze skeletů aut. Na nové výstavě prezentuje autor část svého díla, která zobrazuje svět vrakovišť, zapomenutých míst a krajin zasažených katastrofou. Hraje tím na určitou apokalyptickou strunu, zároveň ale také fascinuje tím, co dokáže člověk vyrobit a nahromadit.

Michal Škapa (nar. 1978) je neodmyslitelnou součástí pražské umělecké a streetartové scény. Dlouhodobě přispívá k její životaschopnosti nejen jako výkonný umělec, ale také jako realizátor množství grafických návrhů knih, katalogů, plakátů. Pracuje v rozlišných médiích a formátech od realizace nástěnných maleb – muralů, akrylové rukopisné abstrakce, airbrushové figurativní kompozice, až po site-specific instalace a prostorové objekty. Českou republiku prezentoval na výstavě v EXPO 2010 v Šanghaji, vystavoval v řadě prestižních galerií (GHMP, Mánes, DOX, Trafačka, Gask v Kutné Hoře, GAVU v Chebu). Na podzim 2014 realizoval velkou samostatnou výstavu Graffoman v pražské The Chemistry Gallery. V roce 2015 uspořádal výstavu Post–Apo, kde hledal se svým kolegou Ondřejem Vyhnánkem možnosti současné civilizace, procesy, které směřují a řídí globální vývoj nad rámec lidské civilizace. Nedávno dokončil jako grafik knihu o umělecké skupině Trafačka, se kterou je v úzkém spojení. Je zakladatelem sítotiskové dílny Analog!Bros a blízkým spolupracovníkem labelu BiggBoss.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama