reklama

Výstaviště v Letňanech bude premiérově hostit koňský veletrh FOR HORSE

reklama

Milovníci koní mohou jásat, už v dubnu se totiž v PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude konat nový veletrh věnovaný koním, a to FOR HORSE. Kromě výhodných nákupů bude nedílnou součástí veletrhu také atraktivní doprovodný program slibující skvělou podívanou, kterou si nemůžete nechat ujít. Proto si již nyní poznamenejte do diáře termín 12. – 15. dubna 2018.

FOR HORSE, jak již název napovídá, je zaměřen na koně a jejich potřeby. Expozice jednotlivých vystavovatelů potěší svou pestrou nabídkou majitele, chovatele a milovníky koní. „Akce je příležitostí pro představení novinek na trhu v oblasti krmiv, veterinárních, minerálních a kosmetických přípravků, pomůcek, transportních zařízení, kompletního jezdeckého vybavení a potřeb. Cílem veletrhu je nabídnout aktuality z oboru na trhu a trendy v oblasti výživy a chovu,“ představuje novinku mezi jarními veletrhy manažerka veletrhu Petra Lipková.

Veletrh bude umístěn v Hale 5, která vystavovatelům nabídne prostor o velikosti 2500 m2. Na své si zde přijdou jak ti, kteří hledají vybavení pro jezdecký a dostihový sport, tak také návštěvníci hledající ucelený sortiment pamlsků pro koně, krmných doplňků a krmiv. Nebude chybět nabídka přepravníků koní a techniky na úpravu povrchů a zastoupeny budou i hřebčíny a stáje.

Pokud zavítáte na veletrh FOR HORSE, můžete se každý den těšit na výběr z plemen chovaných v České republice.  K vidění zde budou ukázky jízdního oddílu Policie ČR a ukázky Městské policie Hlavního města Prahy, hipoterapie a kontaktní terapie s koňmi. Zajímavou podívanou nabídnou čtverylka a push ball fjordských koní, fríští koně pod sedlem i v kočáře nebo vystoupení huculských koní. Dále svou ušlechtilou krásu předvedou miniaturní koně, vodící a asistenční mini koně a poníci všech velikostí.

V rámci veletrhu FOR HORSE se uskuteční Prague pony cup 2018, který pořádá Asociace chovatelů miniaturních koní ve spolupráci s Národní Pony společností. Turnaj, který proběhne v sobotu 14. dubna,  zahrnuje sportovní soutěže v disciplínách vozatajský parkour, jízda zručnosti na oprati a jumping. Součástí Prague pony cupu  bude rovněž kostýmová show pro děti a dospělé.

Souběžně s veletrhem FOR HORSE se budou v PVA EXPO PRAHA konat také další tři veletrhy, konkrétně FOR KIDS, FOR PETS a AKTIV 55+. Na jednu vstupenku tak můžete projít nejen koňský veletrh, ale i další tři. Více informací najdete na webu www.forhorse.cz. A ještě důležitá rada na závěr. Když se zaregistrujete na www.forhorse.cz/sleva, získáte slevu na vstupenku ve výši 33 %.

Na veletrh FOR HORSE dorazí i koňská hlídka. Víte, v čem spočívá její výhoda? 

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z hřbetu koně. To by jistě potvrdila také jízdní skupina Městské policie hlavního města Prahy, kterádohlíží na pořádek v ulicích z hřebu starokladrubských koní. Pokud jste neměli dosud šanci ji spatřit, budete mít šanci ve dnech od 12. – 15. dubna na veletrhu FOR HORSE, který proběhne v PVA EXPO PRAHA.

Když před deseti lety jízdní skupina Městské policie hlavního města Prahy začínala, ve stáji měla pouze dva starokladrubáky, ale za tu dobu se jejich počet postupně zvyšoval a dnes v ulicích Prahy slouží 28 služebních koní a o ně se stará přibližně stejný počet strážníků. Na rozdíl od klasických hlídek, vzbuzují strážníci na koních přirozený respekt. Výhodou této hlídky je, že strážník je vidět, má větší přehled o situaci v místě a navíc dokáže za stejný časový úsek zkontrolovat čtyřikrát větší území než pěší hlídka.

Přidanou hodnotou je potom fakt, že všude, kde se jízdní hlídky objeví, budí okamžitou pozornost. V hlavním městě můžete na strážníky na koních narazit především v okrajových částech města, což se vám nemusí jen tak poštěstit. Pokud byste však chtěli Starokladrubského bělouše a vraníka vidět na vlastní oči a dozvědět se o něm více, rozhodně si nenechte ujít veletrh FOR HORSE.

Tam se představí nejen starokladrubští koně, kteří jsou chování jen v bílé a černé variantě, ale také Čeští teplokrevníci. Právě ty můžete na veletrhu vidět v sobotu a v neděli. Starokladrubáky potom první dva dny veletrhu, tedy ve čtvrtek a v pátek.

Co jste o starokladrubských koních možná nevěděli

Starokladrubský bělouš je světovým unikátem z historického a zootechnického hlediska. Je jediným živým tvorem, který se stal předmětem památkové ochrany UNESCO, a to vedle uměleckých děl a architektonických skvostů. Na našem území se prokazatelně chová již 400 let a řízený počátek jeho chovu sahá až do dob českého krále Rudolfa II.

Jaká další plemena koní můžete na FOR HORSE vidět?

Každý den se na veletrhu představí výběr z plemen chovaných v České republice. K vidění zde tak budou nejen fríští a fjordští koně, ale také Haflingové nebo koně plemene American Paint Horse.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama