reklama

Vyzkoušeno redaktory: 7 tipů na fascinující fotky ze smartphonu

reklama

Většina z nás se v nadcházejícím období chystá na dovolenou a vyjma kvalitního odpočinku a relaxu si chceme přivézt i menší suvenýr nebo věčnou památku v podobě okouzlujících snímků. Jak ale pořídit skutečně kvalitní fotku, aby vyniklo vše podstatné? Nechte se inspirovat následujícími 7 tipy a úspěch, s pomocí smartphonu P20 Pro, máte zaručený. 

Ne každý se může učit fotografické vychytávky pod dohledem skutečných profesionálů. V minulém týdnu se sešlo několik nadšenců do mobilních technologií, aby vyzkoušeli, co umí smartphone Huawei P20 Pro. Redaktoři měli možnost na vlastní kůži, společně s uznávaným fotografem Janem Šibíkem, vyzkoušet osvědčené fototechniky.

  • Pozor na nerovný horizont

Už dlouho se u mobilních technologií setkáváme s pojmem umělá inteligence. Ta mimo jiné pomáhá taky s tím, aby snímek nepůsobil dojmem, že něco “ujíždí” nebo je nakřivo, pokud to není záměrem fotografa.

P20 Pro má přímo v nastavení telefonu funkci vyrovnávacích linií, která vám zpříjemní cestu za perfektní fotografií. Jednoduše. Rychle.

  • Nebojte se fotku rozdělit na části

Pro někoho možná známá poučka, nicméně není na škodu si ji připomenout. Ti, kdo se věnují focení, jistě znají pravidlo třetin.Jedná se o jeden z nejzákladnějších principů využívaný ve fotografii, který pomůže s určením správnékompozice.

Ve své podstatě je princip jednoduchý. Snímaný objekt, popř. jiný důležitý element fotografie (např. tedy horizont), by měl být zarovnán podél devíti imaginárních linií. Ty rovnoměrně člení fotku.

Huawei P20 Pro disponuje funkcí zobrazení mřížky při focení, a proto je mnohem snazší snímek korigovat. Pokud budou objekty umístěny podél pomyslných průsečíků, dostane obraz mnohem větší energii a napětí.

  • Orientace na detail nemusí nutně ohrozit kvalitu snímku

Hodně lidí má problém spořizováním fotek, které se zaměřují na detail. Většinou kvůli ztrátě kvality a neprofesionálním rozostřením.

P20 Pro oproti běžným telefonům využívá při focení data ze svých tří fotoaparátů, takže pětinásobnézvětšení zvládá s přehledem.  Stejně tak i vyzdvižení dominantních detailů.

  • Foťte proti slunci 

I když tento tip může znít poněkud kontraproduktivně, ty nejzajímavější snímky vznikají, když má fotograf odvahu a nebojí se jít proti tradičním poučkám. S kvalitním foťákem si totiž můžete hrát s protisvětlem.

Chytrý telefon s HDR technologií, která je určena pro fotografie s dynamickým rozsahem, je ideální i k pořízení scénických fotografií. 

  • Hrajte si se světly a stíny

Některé záběry mohou být náročné na zaznamenání všeho podstatného.Komplikace může způsobovat rozsah záběru, ale i kontrasty mezi světly a stíny. Jindy naopak, když “vychytáte” ten správný čas, můžete vyfotit unikátní odstíny např. zapadajícího slunce.

Extra tip: Když se rozhodnetezáběry pořizovat rovnou v širokoúhlém formátu, zvýšíte i svou šanci na ideální snímek. Případnénedokonalosti se totiž snadno dají oříznout anebo upravit v jakémkoli editoru.

  • Výrazné prvky

Hezké záběry mohou být samy o sobě postačující, nicméně občas není na škodu do záběru zakomponovat i nějakou osobu. Umístěním siluety do záběru dostane jinak dvoudimenzionální fotka nový rozměr, který jí přidá novou perspektivu i z hlediska správného měřítka.

  • Koukejte se, co stojí v popředí

 Aby byl snímek opravdu dokonalý, nezapomínejte na to, co stojí v popředí záběru. Nejde tedy jen o celkovou kompozici, ale i případný odstup, popř. umístění dominantního prvku do popředí. Z jinak nudné fotky se tak rázem může stát fotografický skvost.

Výzva! Jste laik, anebo profesionál? NEXT IMAGE ukáže… 

Někdy to zmáčknete a prostě víte, že to bude skvělé. Až se to stane, přihlastese do právě probíhají soutěže Next Image.

Vítěz dostane nejen zajímavý finanční obnos, ale jeho unikátní snímek bude otištěn v prestižním časopise National Geographic.Alex Lambrechts, mezinárodně uznávaný profesionální módní a reklamní fotograf, certifikovaný Leica fotograf a člen poroty soutěže, si stojí za názorem, že „Pokud fotograf umí zacházet s pokročilými režimy u smartphonu Huawei P20 Pro, mnohonásobně tak zvyšuje své šance na výhru. Již nyní jsou v soutěžiskvělé snímky, a to dokonce i v nočním režimu. Je to i vaše příležitost.”

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama