reklama

Wellness hotel Zámeček Petrovice: Místo, kde se dotknete nebe

reklama

Před pár dny jste na našich stránkách mohli sledovat anketu o nejlepší wellness hotel v Moravskoslezském kraji. Myslíme si totiž, že tento region je z pohledu turistiky značně podceňovaný. Vyhrál Zámeček Petrovice. A koho jiného tedy vyzpovídat, než PR manažerku hotelu Mgr. Simonu Cimmer.

Proč si myslíte, že jste získali ocenění našeho magazínu?
Věřím, že úroveň služeb, jež poskytuje Zámeček Petrovice, je na velice vysoké úrovni a nemá v tomto kraji obdoby. Speciálně wellness centrum je ojedinělé jak ve své rozloze, tak ve vybavenosti. Například Sedmé nebe jsme si pořizovali jako sedmé zařízení na celém světě! Jak příznačný název. Po dvacetiminutovém pobytu v něm dosáhne váš organismus takové regenerace, jako byste spali osm hodin v kuse.

Jak dlouho Zámeček – Petrovice funguje jako hotel?
Fungujeme více než 4 roky. Po celou tu dobu stále expandujeme a rozšiřujeme nabídku služeb pro klienty. 

Jaké služby to tedy konkrétně jsou?
Zámeček Petrovice nabízí ubytovací kapacitu 44 pokojů, součástí hotelu je i zámecká restaurace na velmi vysoké úrovni se zážitkovou kuchyní. Dále disponujeme vinotékou s prosklenou půdou, bowlingem se dvěma  drahami a barem. Součástí zámeckého parku je pak  wellness centrum a privátní wellness centrum, masáže, kosmetika, péče o pleť a fitness centrum, které je rovněž špičkově vybaveno. Zámeček dále disponuje  salonky k pronájmu, rytířským sálem, a nebo venkovní restauraci s letní kuchyní. 

Viděli jsme i rozlehlý park…
Ano. Tam jsme vybudovali dvě jezírka a nasadili do nich ryby. Aby byla zámecká idyla dokonalá, tak ještě chováme pávy a černé labutě, které mohou návštěvníci při procházce parkem vidět. Park je k dispozici pro veřejnost i s dětským hřištěm a návštěvníci si mohou prohlédnout také nádherné plastiky Blanky Mattragi, které jsou v parku trvale rozmístěny. O park se vzorně starají naši zámečtí zahradníci.

Čím je vaše wellness jedinečné?
Jak jsem již zmínila, jedná se o nejmodernější komplex, jež je umístěn v podzemí a vyúsťuje k jezírku, kde jsou umístěny sluneční terasy. Wellness centrum je účelně rozděleno na veřejnou část, kde jsou situovány sauny, namátkou zmiňuji solnou saunu, finskou saunu,  či bio saunu do 50 stupňů, ale také herbária, inhalační teplária, pára, a v neposlední řadě také dvě odpočívárny s vodními postelemi, které si každý návštěvník může regulovat na svoji zvolenou teplotu. Vše je korunováno úžasnou vířivkou s vyhřívanými lehátky a Kneipovými lázněmi. 

To ale není všechno, že?
Ani zdaleka. V celém areálu jsou rozmístěny také zážitkové sprchy a ochlazovací bazén s výrobníkem ledu v designovém provedení. Samozřejmostí je Vital bar, kde vám naše usměvavá obsluha ráda připraví jakýkoliv nápoj, ať už zeleninový, či ovocný, nebo jen donese dobrou kávu či sekt. Další části wellness centra je privátní wellness, které je vybaveno jako samostatný apartmán. Sestává z šatny, toalety, zážitkové sprchy, vlastní sauny, vlastní vířivé vany a kulaté vodní postele pro odpočinek. Je zde umístěno také příjemné posezení v křeslech s kulatým stolem. Privátní wellness má také svojí venkovní  část, kde si návštěvník užije posezení na terase s možností vstupu do jezírka a odpočinku na svíticích anatomických lehátkách s výhledem do přírody, vše v naprostém soukromí. Pokud jsem zmínila vybavení wellness centra, nemohu opomenout také služby, které toto centrum nabízí. Jsou to různé druhy masáží, ošetření pleti, opalování v Coláriu, jež je moderní obdobou solária, nebo pobyt ve zmiňovaném Sedmém nebi. Součástí centra je také špičkově vybavené fitness centrum, jež mohou využívat jak návštěvníci hotelu, tak široká veřejnost. Momentálně je velice populární neomezený vsup do fitness centra s hodinovým vstupem do wellness centra za cenu 240 Kč. 

Jaké  akce pro veřejnost se u vás konají?
Společenských akcí jak pro veřejnost, tak soukromých, máme na Zámku bezpočet. Jen namátkou v měsíci únoru u nás proběhl již tradiční Maškarní bál, na konci měsíce se konal čtvrtý ročník Svatebního veletrhu, jehož se letos zúčastnilo na 800 návštěvníků. Na konci měsíce jsme hostili kulinářskou show, kde jsme připravili ve spolupráci s předními českými kuchaři speciální pětichodové menu. Ohlas byl opravdu obrovský, neboť u nás vařili takoví kuchaři, jako jsou pan Jan Horký, Lukáš Uher, Marek Svoboda, David Wisniowski a samozřejmě i náš šéfkuchař Štefan Roďom. Každý s pánů kuchařů připravil jeden chod a tím vzniklo unikátní pětichodové menu, k němuž náš someliér vybral a doporučil víno.

Plánujete ještě nějaké nové vylepšení zámku v nejbližší době?
Plány do budoucna opravdu máme a věříme, že se nám podaří uskutečnit.  Majitelé zámku plánují vystavět v blízké budoucnosti kongresové centrum, které by  pojalo až 200 lidí, což jistě přinese další příliv hlavně korporátní klientely.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama