Zabraňte střepům v domácnosti. Ochranné a bezpečnostní fólie na skla

Autor: dne 27 března 2019

Být doma v bezpečí často znamená řadu speciálních opatření. Především v domácnosti s malými dětmi, na které číhají nástrahy doslova na každém rohu. Nejčastějšími místy vážných poranění bývají skleněné plochy. Ať už se jedná o prosklené dveře, stoly, stěny nebo skříňky, pokud jimi dítě propadne, následky mohou být fatální.

„Rodiče často nevědí, jak prosklené plochy v domácnosti ochránit.  Řešení je ale velmi jednoduché a dostupné. Pomůže instalace ochranných fólií. Kromě zmíněné bezpečnostní funkce v interiéru ochrání fólie také prosklené okenní tabule či balkonové dveře proti vniknutí zloděje,” říká Ondřej Pučálka ze společnosti Pučálka fólie. A jakou fólii vybrat?

Ochranné fólie na skla
Tento typ fólií je určen především k ochraně zdraví. Úrazy způsobené rozbitým sklem totiž patří v domácnosti k těm nejzávažnějším a ochranné fólie riziko zranění o rozbité střepy téměř stoprocentně eliminují. Fólie sice nemusí vždy zcela zabránit rozbití skleněné plochy, ale zcela jistě zabrání jejímu vysypání z rámu a střepům. Vytvoří se pouze pavučina, sklo ale drží stále pohromadě. Další zásadní výhodou ochranné fólie je to, že zadrží minimálně 97 % UV záření.

Ochranné fólie se používají pro skleněné plochy, kterým hrozí možnost rozbití a následná možnost zranění, zejména dětí. Instalují se dodatečně bez nutnosti demontáže skla. Jsou určeny na vnitřní stranu skla z interiéru a mají zdvojenou proti-otěrovou vrstvu, která je chrání před poškrábáním.

Bezpečnostní fólie na skla
Bezpečností fólie se používají především pro ochranu skleněných ploch, a to nejen oken, ale také balkonových či francouzských dveří, jak v přízemních bytech a rodinných domcích, tak všude tam, kde hrozí nebezpečí vloupání, či jiné možnosti poškození skleněné plochy.

„Okna, balkony či francouzské dveře u bytů a rodinných domů jsou nejsnadnější cestou, kudy se mohou zloději do domácnosti vloupat. Velmi účinnou ochranou těchto prosklených ploch jsou bezpečnostní fólie. Na skle nejsou vidět, nemění vzhled objektu a zbytečně tak neupoutávají pozornost,” vysvětluje Ondřej Pučálkae.

Bezpečnostní fólie zároveň chrání před přírodními pohromami jako je například krupobití či vichřice, hodí se i pro střešní okna, kde zabrání nebezpečí poranění, vyplavení a zničení interiéru.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď