Záchrana života kamaráda nebo pomoc na sociálních sítích: Dětský čin roku má nové hrdiny

I děti dokážou konat hrdinské skutky. Vítězové patnáctého ročníku projektu Dětský čin roku jsou toho nepochybným důkazem. Za skutky plné odvahy, soucitu a všímavosti vůči okolí dnes byli oceněni při slavnostním vyhlášení, jež se každoročně koná na Staroměstské radnici v Praze za přítomnosti VIP patronů i významných hostů.

Chlapec zachraňující život kamarádovi, dívka, která i přes vlastní nelehký osud pomáhá druhým v dětském domově, nebo další děti, jimž nejsou lhostejné životy druhých. To jsou hrdinové, jejichž příběhy v projektu Dětský čin roku zaujaly nejvíce.

Dvanáctiletý Robert Lebeda z pražské Základní školy u Krčského lesa a jeho kamarád Pavel Choulík si dnes převzali ocenění v kategorii Záchrana lidského života. Ve svém příběhu popsali dramatické události z prázdnin, kdy Robert neztratil duchapřítomnost a pomohl topícímu se kamarádovi.

Do patnáctého ročníku tohoto projektu přišlo letos přes 580 příběhů. Soutěžilo se v sedmi kategoriích – Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc [email protected] netu a Pomoc starším lidem. O vítězích rozhodly samy děti prostřednictvím internetového hlasování.

Výherci Dětského činu roku 2019 získali hodnotné věcné dárky od partnerů projektu a pro svou školu také šek v hodnotě 10 000 Kč na nákup školních pomůcek. Kromě sedmi soutěžních kategorií byly předány i tři speciální ceny Dětského činu roku.

Přítomní si vyslechli všechny oceněné příběhy a vítězové si převzali ceny z rukou patronů jednotlivých soutěžních kategorií – herce Jana Révaie, herečky Jitky Čvančarové, zpěvačky Petry Černocké, moderátorky Lucie Křížkové, sportovce Jiřího Ježka, moderátorky Zory Jandové, zpěvačky Lenny a zpěváka Zbyňka Drdy.

„Jsem nesmírně vděčná všem, kteří se každý rok na tomto projektu podílejí. Dětský čin roku je tu s námi již patnáct let. Z prvních malých hrdinů jsou již dospělí, kteří mají možná už svoje děti. Věřím, že si myšlenku na pomoc druhým v sobě uchovali a budou ji předávat dál. Stejně jako dnešní vítězové,“ říká Alžběta Suchanová, PR manažerka projektu Dětský čin roku.

Nadšení z projektu sdílí i dlouholetý čestný předseda Dětského činu roku Aleš Háma, který každoročně slavnostní vyhlášení vítězů moderuje: „Je velmi osvěžující číst tyto příběhy. Některé jsou inspirativní, jiné velice dojímavé. Ale ze všech vždycky cítím velkou naději. Naději v to, že dobro mezi námi je a vždy bude.“

NAPSAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno