reklama

Žáci ZŠ Jiráskova darovali dětskému oddělení Srdce z lásky

reklama

Žáci 3. A ZŠ Jiráskova Benešov předali ve středu 6. prosince 2017 dětskému oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie doslova „Srdce s láskou darované“, které vytvořili v rámci stejnojmenné celorepublikové soutěže.

Velké srdce ukrývající další malá srdíčka převzala za dětské oddělení vrchní sestra Marie Marvanová, která z dárku byla velmi dojatá a za odměnu žáky provedla po novém oddělení.

Do výroby se zapojil každý ze třídy včetně paní učitelky Lucie Skalické, která s tímto nápadem přišla.

„Každý z žáků vyrobil jedno malé srdíčko. Jejich spojením pak vzniklo velké otevírací srdce plné malých srdíček. Žáci srdíčka vyráběli s tím, že jsou určená dětem na dětské oddělení benešovské nemocnice, a mají jim zpříjemnit chvíle v nemocnici. Projekt byl navíc skvělou příležitostí jak zapojit všechny děti ze třídy, nadchnout je pro dobrou věc,“ uvedla třídní učitelka žáků 3. A ZŠ Jiráskova, Lucie Skalická.

K srdci byl připojen i srdíčkový dopis, ve kterém žáci, mimo jiného, píší: „Velké srdce jsme vyráběli pro děti v Nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově, aby jim udělalo radost a bylo také trochu užitečné J Pod každým srdíčkem je schovaná odpověď na otázku, nad kterou se v životě každý alespoň jednou zamyslí. Připravovali jsme také hádanky, vtipy a křížovky. Ty se nám do srdce nevešli, a proto jsme vytvořili „srdeční“ kapsu, do které jsme vše vložili.“

Fotografie z předávání srdíčka poputuje do soutěže Srdce s láskou darované, jejímž cílem je podpora týmové práce a rozvoj tvůrčích dovedností stejně jako podpora tradičních lidských hodnot, jako jsou láska, přátelství, rodina, vzájemná úcta. Pro srdce žáků 3. A ZŠ Jiráskova pak bude možné hlasovat od 22. 1. 2017 do 15. 3. 2018 na webu www.srdceslaskou.cz. Kolektiv, který se v soutěži umístí na 1. místě bude pozván na setkání vítězů do Poslanecké sněmovny PČR a bude oceněn certifikátem, srdíčky se šlupnou Swarovski, velkými odznaky s logem soutěže a sladkou odměnou.

„Dětem z 3. A ZŠ Jiráskova moc děkuji, stejně jako jejich paní učitelce Lucii Skalické. Darované srdce je opravdu úžasné a je na něm vidět, že jej děti dělaly s láskou, radostí a obrovským citem,“ poděkovala žákům vrchní sestra dětského oddělení, paní Marie Marvanová.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama