reklama

Začínáme odpočítávat – Rock for People startuje již tento čtvrtek

reklama

Ve čtvrtek 4. června se otevřou brány Festivalparku v Hradci Králové a odstartuje 21. ročník festivalu Rock for People. Během tří dnů se na dvou hlavních a čtyřech vedlejších stagích vystřídá na 100 zahraničních i domácích interpretů. Minulý týden ještě organizátoři doplnili poslední jméno letošního line-upu, divokou kartou bude řízná britská formace Turbowolf. Připravený je i bohatý doprovodný program a návštěvníci budou také svědky hned několika premiér.

Jedna na ně čeká hned první festivalový den, kdy na Staropramen stage vystoupí dravá metalcoreová skupina Asking Alexandria. Návštěvníci Rock for People budou jako úplně první mít příležitost vyslechnout si populární kapelu v čele s novým zpěvákem, kterým se stal Denis Shaforostov známý z kapel Down & Dirty nebo Make Me Famous. Vrcholem festivalu bude bezesporu pátek 5. června. Tři roky po jejich plánovaném vystoupení v roce 2012, kterému se do cesty postavilo počasí, se legendární kapela Faith No More vrací do Hradce v plné síle a navíc i se zbrusu novým albem Sol Invictus sklízejícím nadšené kritiky ze všech stran. Kromě nich zahrají v pátek také američtí průkopníci nu-metalového žánru Limp Bizkit nebo Hollywood Undead, kteří si s sebou také vezou nové album. I v pátek zažije Hradec jednu premiéru, vůbec poprvé se v České republice představí kanadští rockeři Three Days Grace.

Kdy, kam, jak…?

V sobotu se můžeme těšit na ostrovní indierockový zázrak Bastille, frontmana The Strokes Juliana Casablancase s jeho novou kapelou The Voidz nebo letošní festivalové eso v ranku taneční hudby, britského DJ a producenta Flux Paviliona. Pozadu nezůstane ani domácí scéna, do Hradce míří Vojta Dyk se svým B-Side Bandem, David Koller nebo čtvrtstoletí slavící Sto zvířat. Využít jedinečné možnosti si dopředu rezervovat jednodenní lístek na 5.6. či dvoudenní na 4.+5.6. nebo 5.+.6.6. lze přímo na webu Rock for People. Ostatní jednodenní, dvoudenní, VIP i celofestivalové vstupenky je možné zakoupit v předprodeji do půlnoci 3. června prostřednictvím webových stránek Rock for People, poté již bude možné je zakoupit pouze na pokladnách na místě. Jednodenní za 990 Kč, dvoudenní za 1 600 Kč či a celofestivalové za 1 900 Kč. Na místě bude možné zakoupit také zvýhodněné vstupné pro děti, ZTP, jejich doprovod i seniory. Více informací na www.rockforpeople.cz a www.facebook.com/rockforpeople.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama