reklama

Zámek Liteň ožije uměním v podání mladých umělců v rámci ZUŠ Open

reklama

Heslem letošního ročníku happeningu ZUŠ Open, který již čtvrtým rokem pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené s cílem podpořit a zviditelnit jedinečný systém uměleckého vzdělávání v ČR, je ZUŠ Open pomáhá. Základní umělecké školy tak chtějí prostřednictvím umění mladé generace upozornit na potřebu společenské odpovědnosti a výchově k ní.

První říjnovou sobotu zvou žáci škol Středočeského, Plzeňského, Pardubického kraje i Prahy do malebných prostor areálu zámku Liteň a zámeckého parku na odpolední přehlídku umění. Návštěvníci se mohou těšit na odpolední bohatý program v parku, populární a muzikálové melodie, jazz a swing, výtvarné workshopy a výstavu, matiné s klasickou hudbou i večerní koncert mladých talentovaných umělců. Projekt v tomto mimořádném prostředí se může konat díky laskavé podpoře paní Ivany Leidlové, zakladatelky neziskové organizace Zámek Liteň a ředitelky Festivalu Jarmily Novotné. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován pro podporu opravy historických Božích muk v Litni v blízkosti kostela a zámeckého areálu a podpoří tak rozvoj regionu. Pestrý program 3. října odstartuje na zámku Liteň a v jeho bezprostředním okolí ve 14:30 hodin.

V rámci všech programu budou dodržena všechna aktuální protipedimická opatření. Zdraví a bezpečnost interpretů i publika jsou naší prioritou.

V rámci ZUŠ Open proběhne ve Středočeském kraji i mnoho dalších akcí, koncertů, divadel či tanečních představení pod taktovkou základních uměleckých škol. Více informací na www.zusopen.cz nebo na www.facebook.com/zusopen.

Vrcholem letošního ročníku ZUŠ Open bude 6. listopadu společný koncert mladých umělců v katedrále sv. Víta ve prospěch Arcidiecézní charity, na jehož dramaturgii a interpretaci se podílejí žáci a pedagogové ze ZUŠ napříč celou republikou. Velké společné akce chystají také například školy ve Zlíně, Vysokém Mýtě, v Ostravě, Neratově, Brně či v Kroměříži.

ZUŠ Open připravuje již po čtvrté tým Nadačního fondu Magdaleny Kožené, jehož cílem je upozornit na zcela jedinečný systém uměleckého vzdělávání, kterým se odlišujeme od ostatních zemí ve světě. Do letošního ročníku ZUŠ Open se původně zapojilo více než 420 škol a připravilo bohatý program v rámci pětidenního festivalového modelu v květnu. Snahou pořadatelů je přenést co nejvíce z původního programu na podzimní termín. ZUŠky jsou také mimořádnou sítí pro vyhledávání talentovaných studentů. O podporu mladých talentů pečuje Akademie mentoringu uměleckého vzdělávání MenART, do kterého se aktivně v roli mentorů zapojují přední čeští umělci.

Přehled vybraných top akcí ZUŠ Open 2020

4. 7. – ZUŠ Open pro Večer dobré vůle, Velehrad

29. 7. – 4.9. – výstava výtvarné sekce stipendijní Akademie MenART a ZUŠ V. Talicha Městská galerie Beroun

14. – 16. 8. – ZUŠ Open na Maraton hudby v Brně, 

4. 9. – 6. 9. – ZUŠ Open a ZUŠKA? ZUŠKA! na Zlín Film Fest

20. 9. – ZUŠ Open Zlínského kraje

26. 9. – ZUŠ Open pomáhá ve Vysokém Mýtě škol Pardubického kraje

27. 9. – ZUŠ Open k svátku sv. Václava v Neratově Královéhradeckého a Pardubického kraje

3. 10. – ZUŠ Open v Litni Středočeského kraje a hostů ze ZUŠ Pardubického, Plzeňského kraje a Prahy

12. 10. – Slavnostní absolventské vystoupení stipendistů Akademie MenART, NoD, Praha

17. 10. – Slavnostní koncert stipendistů klasických hudebních oborů Akademie MenART, Rudolfinum, Sukova síň, Praha

6. 11. – ZUŠ Open v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Praha

11. 11. – ZUŠ Open k svátku sv. Martina pražských škol v Břevnovském klášteře, Praha

19. 11. – Mladé talenty s Janáčkovou filharmonií, Dům kultury města Ostrava

21. 11. – ZUŠ Open pro svatovítské varhany, katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Praha

Více informací a další program je k dispozici na www.zusopen.cz/program/.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama