reklama

Zámožný přítel Kateřiny Sokolové už patří do rodiny, skamarádil se i s jejím autistickým bráškou

reklama

Kateřina Sokolová má důvod k radosti. Úspěch sklízí nejen její nadační fond AutTalk, ale i její bráška Radovan, který už od svých dvou let trpí těžkou formou autismu, dělá velké pokroky.

Reaguje dobře, poslední dobou se hrozně zlepšil. Kolikrát mě přivítá tak, že mi dá pusu, usměje se na mě, a když mi chce ukázat nějaké video, tak mě chytne za ruku a dotáhne si mě k televizi. Takže on takovým svým specifickým způsobem komunikuje,“ prozradila modelka, která si i v pracovním zápřahu udělá na svého sourozence čas každý víkend. Moc volna jí tak na osobní život nezbývá, to ale jí, ani jejímu partnerovi, kterým je pravděpodobně zámožný podnikatel Pavel Kyllar, prý nevadí. Na návštěvy totiž jezdí spolu. „S bráškou se vídá a moc mě podporuje, opravdu si toho velmi vážím,“ svěřila se Miss ČR 2007.

I když vážné onemocnění zasáhlo celou její rodinu, přece jen nakonec tato smutná událost nabrala pozitivní nádech. Stala se totiž prvním impulsem pro vznik nadačního fondu AutTalk, který modelka založila se svým otcem před dvěma lety. Projekt podporuje rodiny s podobně tíživým osudem a teď jim může pomoci i výtěžek z charitativní vernisáže obrazů autistických umělců, která se konala v Hauch Gallery.

„Daří se nám dobře a mám z toho obrovskou radost. Kromě toho, že poskytujeme rodinám finanční podporu, tak organizujeme pravidelné setkávání několikrát do roka. A pak máme terapeutické skupiny rodičů, kteří se pravidelně každý druhý víkend setkávají s terapeuty. Samozřejmě se snažíme i o nějakou osvětu autismu, protože je to problém, který se týká stále čím dál většího počtu lidí,“ řekla Kateřina a dodala: „Máme spoustu plánů. Na příští rok rozjíždíme spolupráci s jedním velkým obchodním řetězcem, který se zabývá kosmetikou. Taky bychom rádi natočili osvětová videa.“

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama