reklama

Zásadní dopad na lidské zdraví a kvalitu ovzduší mohou mít i malé změny v tom, co domácnosti nakupují

reklama

V domácnostech roste spotřeba jednorázových aerosolových výrobků, které mohou mít dopad na zdraví lidí a kvalitu ovzduší. Běžně užívané jsou zejména antiperspirační spreje, laky na vlasy nebo čisticí prostředky. Vědci v této souvislosti doporučují, aby lidé vyměnili spreje například za tuhé deodoranty, vlasové gely nebo produkty na vodní bázi. Dle odborníků i malé změny v tom, co domácnosti nakupují, mohou mít zásadní vliv na kvalitu ovzduší a zdraví lidí. Aktuální trend odrážejí i výrobci, kteří stále častěji nabízejí alternativy k aerosolovým produktům. Tímto směrem se ubírá i značka Air Wick, která na trh uvádí novou inovativní řadu automatických osvěžovačů vzduchu na vodní bázi 24/7 Active Fresh.

Celosvětová spotřeba jednorázových aerosolových výrobků se pohybuje okolo 25 miliard plechovek ročně. Stále více zákazníků ale tíhne k produktům vyrobeným z přírodních materiálů, bez barviv, ftalátů a chemikálií. Dle výzkumu agentury IPSOS je dokonce více než polovina spotřebitelů ochotna si připlatit za odpovědný nebo udržitelný produkt. Výrobci reagují na tento trend vývojem nových inovativních produktů, které mají pozitivní vliv na lidské zdraví a jsou šetrnější k ovzduší. Dle odborníků může i drobná změna v nakupovacích preferencích spotřebitelů znamenat velký posun k lepšímu.

Výrobky na vodní bázi snižují dopad na životní prostředí

Dle studie v časopise Building and Environment jsou i osvěžovače vzduchu na vodní bázi obvykle šetrnější k životnímu prostředí, ovzduší a pro zdraví. Jejich výrobou se vytváří také méně odpadu. Mají tendenci vydržet déle než aerosolové osvěžovače, což znamená, že mohou být ekonomičtější i v dlouhodobém používání.

Inovativní produkty: první krok ke změně Značka Air Wick přichází na trh s vůbec první řadou automatických osvěžovačů vzduchu 24/7 Active Fresh se složením na vodní bázi. Náplně jsou tvořeny z 95 % přírodními ingrediencemi, obsahují esenciální oleje a pomáhají odstraňovat nepříjemné pachy. Jsou výsledkem promyšleného výběru přísad bez ftalátů, hnacích plynů a barviv. K dostání je strojek s vůní, ale i samostatné náplně: Jasmínové květy, Svěží bavlna, Vanilka & zimolez a Mořský vánek.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama