reklama

Zdeněk Piškula se jako chudý dřevorubec představí ve vánoční pohádce Nejlepší přítel

reklama

Herec Zdeněk Piškula ztvární jednu z hlavních postav v nové vánoční pohádce Nejlepší přítel, kterou odvysílá 25. prosince Česká televize. Jako chudý dřevorubec Ondra se Piškula po čtyřech letech vrátil k pohádkové roli. Pohádku Nejlepší přítel režíroval Karel Janák a hrají v ní také Marek Adamczyk, Miluše Bittnerová, Hana Vagnerová, Kristína Svarinská, Jiří Lábus, Ondřej Sokol, Petr Strach nebo Jiří Langmajer.

Ondra je chudý dřevorubec, který nikdy neudělal nic špatného, jen prostě v životě nemá štěstí. Až do chvíle, kdy se v pohádce objeví čert Matěj, který má za úkol splnit mu každé přání,“ poodhaluje děj pohádky Zdeněk Piškula. Podle jeho slov je Ondra kluk, který neumí odpouštět, okolnosti a děj ho ale naučí, že občas se odpustit vyplatí. „Pohádka Nejlepší přítel je o tom, že nad lásku, přátelství a čistou mysl není. Kam se hrabou šperky, diamanty, peníze a majetky,“ říká Piškula.

Pohádka se natáčela letos na jaře na mnoha místech v České republice, mj. na zámcích Žleby, Hluboká, Ploskovice nebo ve skanzenu Veselý Kopec. „Nejvíce jsem si užíval natáčení na Vysočině, protože jsme byli stále uprostřed lesa a už bylo teplo. Uprostřed vší té zeleně se pracuje lépe,“ říká Piškula.

PŘÍBĚH POHÁDKY NEJLEPŠÍ PŘÍTEL

Všechno začíná tím, že čert Matěj ukradne chudému Ondrovi kousek chleba. Za trest mu Lucifer uloží, že musí Ondrovi plnit přáni tak dlouho, dokud ten neřekne, že je úplně šťastný. Peklo má ovšem s lidmi své zkušenosti a na rozdíl od Matěje tuší, jak nesnadný je to úkol. Matěj se ale snaží ze všech sil, postupně se s Ondrou spřátelí a na zemi se mu začne líbit.

Zvláště, když se seznámí s kuchařkou Marjánkou! Všechno se ale zkomplikuje, když se Ondra zamiluje do Rézinky, komtesky ze zámku. Do hry pak vstoupí proradný baron, kterého pozval hrabě Hubert na námluvy a Ondra trochu neuváženě hraběti slíbí, že do příštího rána postaví pro Rézinku zbrusu nový honosný zámek, aby dokázal, že je lepší, než baron.

To je pro čerta, jako je Matěj, úkol nadmíru těžký, ba nesplnitelný, ale Ondra trvá na svém. Nakonec Matějovi pomůže Befeleus, čert vyšší kategorie, ale jen pod podmínkou, že Matěj ponechá peklu hříšníka, který ho zradí. A aniž to Matěj tuší, tím hříšníkem je právě Ondra. Ten si až pozdě uvědomí, co všechno, okouzlen náhle nabytým postavením, ve vztahu s Matějem pokazil. Aby vše napravil, musí Ondra nakonec projít samotným peklem, kde se setká dokonce i s Luciferem. Protože ke štěstí vede často cesta značně kostrbatá a jenom ti moudří po ní dokáží dojít až do cíle…

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama