reklama

Zdraví si za peníze nekoupíte, proto díky za každou podobnou akci!

reklama

Přestože zdraví se za peníze koupit nedá, jsou případy, kde mu mohou výrazně pomoci. Tak je tomu například v případě Honzíka Vacka, který je z důvodu tonutí ve stavu vigilního komatu. Vítězka Miss ČR 2000 Míša Salačová se rozhodla uspořádat charitativní akci, jejímž cílem bylo vybrat částku, která by byla věnována rodině Honzíka na péči o něj.

„Myšlenka vznikla původně coby takový „sraz“ fanoušku mého brněnského blogu Cool Brno Blog, který má už poměrně slušnou základnu fanoušků – na FB je to necelých 19 000. Můj nápad, abychom se poznali nejen virtuálně, ale i osobně, se setkal s velkým ohlasem, proto jsem si řekla, že bych toho mohla využít a pomoci dobré věci,“ říká o první akci charitativního projektu We Love to Help jeho zakladatelka Michaela Salačová.

Akce se konala 29.4. v brněnském klubu Vyhlídka, kde jste mohli kromě Míši vidět například zpěváka Martina Ztraceného nebo modelku a PR manažerku Romanu Pavelkovou, která se nám svěřila „Jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit této akce a seznámit se osobně s organizátorkou Míšou Salačovou. Na večírek mě pozvala kamarádka Lussi Bugner, jejíž oblečení nyní pravidelně oblékám. V její značce jste mohli vidět například Agátu Prachařovou nebo Lucii Smatanovou. Moc si vážím toho, že jsem se díky tomuto pozvámohla svou účastí podílet na dobré věci a podpořit tak projekt, který má smysl.“

Je vidět, že Miss ČR má srdce na pravém místě, když říká: „Případ Honzíka Vacka sleduji už delší dobu, je mi blízký. Rodina Vackových je z Brna a Honzík je jen o málo mladší než můj starší syn. Co jsem se o tento případ začala zajímat, zjistila jsem, jak se stát v podstatě nedokáže smysluplně postarat o rodiny, které takto těžký osud postihl. Proto jsem čtenářům navrhla pomoci právě Vackovým – a bylo to okamžitě bez jediného namítnutí schváleno.“

Sbírka se opravdu vydařila a povedlo se tak shromáždit slušnou částku, která by mohla pomoci znovu vrátit život do těla Honzíka a úsměv na tváře jeho rodičů. Pokud jste první setkání projektu We Love to Help propásli, ale přesto byste chtěli pomoci, doporučuje Michaela Salačová sledovat na facebooku maminku Honzíka, paní Brigitu Vackovou, kde můžete nalézt všechny informace jak o případu Honzíka, tak i o možnostech, jak vy sami můžete přispět.ní mohla svou účastí podílet na dobré věci a podpořit tak projekt, který má smysl.

Veškeré peníze, které se podařilo díky tomuto setkání vybrat, poputují přímo do rodiny Vackových. „Když jsem rodinu Vackových a také Honzíka blíže poznala, zjistila jsem, že nechci nijak určovat, na co přesně budou peníze, které vybereme a předáme jim, určeny. Chci, aby tyto peníze jakýmkoli způsobem pomohly této rodině,“ dodává organizátorka charitativní sbírky Michaela Salačová.

Akce v rámci projektu We Love to Help by se měly konat pravidelně třikrát do roka, přičemž další se chystá na září tohoto roku. Komu bude příští sbírka určena, opět rozhodnou čtenáři blogu Michaely Salačové Cool Brno Blog, určitě ho tedy sledujte a můžete se tak podílet na volbě, komu byste i vy rádi pomohli.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama