reklama

Zelená kuchyně pro každý den je tu i pro vás

reklama

Chcete jíst více zeleniny, ale saláty se vám už přejedly? Anebo nevíte, jak připravit chutná a originální zeleninová jídla? Pak vás určitě zaujme další novinka vydavatelství Synergie Publishing  kuchařka Zelená kuchyně pro každý den. Tato skvělá a užitečná kniha představuje tradiční i netradiční, chutná, jednoduchá a hlavně zdravá zeleninová jídla od snídaně až po dezert. Protože i ze zeleniny je možné vykouzlit mnoho sladkých a zároveň zdravých dobrot.

Jíst zelenou zeleninu má dost dobrých důvodů.  Díky vysokému obsahu vitamínů, minerálů a enzymů je pro lidské zdraví velmi prospěšná, obsahuje množství chlorofylu, alkalizuje organismus a pomáhá jeho přirozené detoxikaci. Lékařské výzkumy ukazují, že konzumace zelených plodů i listů výrazně přispívá ke snižování obezity a cukrovky a má také příznivé účinky v prevenci proti rakovině. Autorka Jessika Nadel nabízí více než 100 lahodných „zelených receptů“, které mohou zachutnat každému – včetně celiaků, protože mnohé z nich jsou zároveň bezlepkové.

Představuje jídla z pozapomenutých druhů zeleniny, jako jsou řepák, potočnice nebo listy pampelišky, ale zároveň i pokrmy ze známé zelené zeleniny, která je k mání v každém supermarketu, bioobchodě nebo i na vlastní zahrádce – ze špenátu, brokolice, kapusty či cukety.  Díky Zelené kuchyni pro každý den dostanete chuť třeba na lahodné kari s červenou čočkou a mangoldem, špenátovo-houbovou galettu či marocký tažin s meruňkovým kuskusem. A nad sladkým salátem z kadeřávku s ovocem a čokoládovou omáčkou se vám budou doslova sbíhat sliny.

Stejně tak jako nad čokoládovým dortem s lískovými oříšky a avokádem. „Dny nudného vařeného zelí a brokolice jsou dávno pryč. Zbavte se stereotypu! S pomocí této knihy zjistíte, jak jednoduchá a lahodná dokážou být jídla podle zdravých receptů. Opravdu si můžete udělat vlastní zákusek z listů řepy a pochutnat si na něm. Takže na vaše zdraví!,“ vybízí čtenáře autorka knihy, která sama jako dítě zeleninu moc nejedla. Svět zeleninových delikates začala s láskou objevovat až mnohem později, kdy se sama pustila do napínavého a tvůrčího vaření. Zelená kuchyně pro každý den má 176 stran, cena je 399,- Kč. Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama