reklama

Zimní a podzimní venčení mají svá úskalí. Buďte na ně připraveni

reklama

Dlouhé letní a prosluněné dny pomalu, ale jistě střídá zima, tma a sychravo. Lehké letní oblečení nahradí teplé svetry, dlouhé kalhoty, vysoké boty, šály a čepice. Na příchod studenějšího počasí musíme připravit i naše nejvěrnější kamarády. Proto vám přinášíme pár tipů, jak si podzimní a zimní špacíry užít bez obav a starostí o vašeho pejska.

„Ani naším čtyřnohým kamarádům se bohužel obtíže spojené s prochladnutím nevyhýbají. Od podzimu do jara jím navíc hrozí virózy. Proto stejně jako u lidí platí, že základním předpokladem proti onemocnění je udržet pejska v teple a suchu,“ upozorňuje Zuzana Novotná, produktová specialistka e-shopu SpokojenyPes.cz. To platí především pro plemena, která nejsou od přírody „vybavena“ hustou a hřejivou srstí. Máte-li doma krátkosrstého anebo drobného pejska, měli byste sáhnout po oblečcích, které ho nejen zahřejí, ale také ochrání před větrem, deštěm i sněhem.

Tip: Vestička COMO je nejen módním kouskem, ale zároveň všestranným pomocníkem do chladného a deštivého počasí. Ochrání před chladem, větrem a díky svrchnímu voděodolnému materiálu i před deštěm a sněhem. Má měkkou fleecovou podšívku.

Že doma máte velkého a huňatého psa a zateplování se vás netýká? Ale co když venku prší? Existují speciální psí pláštěnky, které vašeho chlupáče udrží v rámci možností v suchu a vy budete mít daleko méně starostí s jeho čištěním, až se vrátíte domů.

Tip: Pláštěnka Hurtta je vyrobena z pohodlného outdoorového materiálu, který udrží vašeho pejska během výletu v suchu. Výhodou je zejména vysoký límec se speciální úpravou proti vniknutí vody okolo krku psa. Samozřejmostí by u všech pláštěnek měly být: nastavitelnost oblasti zad, pasu i krku, reflexní prvky a krytý otvor pro připnutí vodítka.

Já svítím!

Dny se neúprosně krátí a za chvíli nastane čas, kdy i procházky kolem čtvrté hodiny odpolední budeme muset absolvovat za tmy. Za takových podmínek se nám může pejsek lehce dostat mimo dosah našich očí a my ztratíme přehled, kde přesně se náš mazlíček nachází. Někdy to může být i velmi nebezpečné, a to zejména v případě, kdy se pohybujete u frekventovaných míst a hrozí srážka s autem nebo kolem. Proto vyměňte klasický obojek za svítící. Svítící paprsek „levitující“ ve vzduchu vám vždy prozradí tu správnou polohu.

Tip: Tractive led svítící obojek je viditelný až na 300 metrů a díky svému materiálu je odolný, lehký a pohodlný. Podsvícení lze nastavit ve třech různých režimech.

Posypová sůl a zmrazky mohou pejska potrápit

Ačkoli jsou psí lůžka a polštářky od přírody velmi odolné a my je psům můžeme akorát tiše závidět, tak i ony mohou dostat zabrat. Zejména mrazivé počasí v kombinaci s posypovou solí je pro vašeho chlupáče potenciálním nebezpečným dvoj elementem, který se může podepsat na stavu jeho tlapek. Ani v tomto případě není radno prevenci podceňovat. Dobře poslouží např. vazelína v medicinální kvalitě.

Tip: Canavet mast kombinuje několik složek včetně vazelíny, které tlapky ochrání a zároveň podporuje jejich hojení. Je vhodná na celoroční použití. Obsahuje konopný olej a heřmánek. Díky tomu ochrání tlapky v mrazu i horku, zahojí prasklinky, škrábance a jiná poranění a navíc výborně hydratuje lůžka, polštářky i drápky.

Blátivé louže jsou neodolatelné

Podzim je báječné roční období a možná vůbec to nejromantičtější a nejkrásnější. Žádné jiné roční období nedokáže vykouzlit tolik barev jako právě podzim. Pejskům naštěstí takové rozmary počasí nevadí, ba právě naopak. S nadšením prozkoumávají svým čenichem zem pod nánosy spadaného listí. Jsou mezi nimi i takoví, kteří si neodpustí „koupel“ v nejbližším blátě.  „V takovém případě musíte věnovat očistě pejska speciální péči. Její zanedbání by mohlo mít za následek podchlazení či nějakou kožní infekci. Vypadá-li váš chlupáč více jako prasátko než pes, tak sáhněte po kvalitním psím šamponu, který ho zbaví nečistot a srsti dodá potřebné vitamíny,“ radí Zuzana Novotná, produktová specialistka e-shopu SpokojenyPes.cz.

Tip: pro zvýšení přirozené imunity a obranyschopnosti organismu vašeho pejska přidejte do krmiva Canvit Imuno. Tabletky jsou vhodné zejména v době zvýšeného náporu na psí imunitu. Obsažené betaglukany posilují imunitní systém a zvyšuje obranyschopnost organismu. Vitamíny a organicky vázané stopové prvky podporují slizniční imunitu organismu, která vytváří přirozenou bariéru proti vlivům vnějšího prostředí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama