reklama

Život kytaristy kapely Crossband visel na vlásku!

reklama

Ivan Vasilijev (20), který v Crossbandu v polovině loňského roku nahradil Petra Šťastného – ten dnes hraje s Benem Cristovaem, se nedávno podruhé narodil. Vše začalo triviální nevolností a skončilo několikadenním kóma, kdy se o Ivanův život oprávněně obávala celá kapela. Ohroženy tak byly nejen všechny jarní koncerty, ale i budoucnost Crossbandu.

Když se Ivanovi udělalo doma zle a začala se mu motat hlava, nechtěl nic podcenit a vydal se na vyšetření do nemocnice v Hradci Králové, kde jej po prohlídce poslali na odběr krve, tam ovšem dali přednost akutnějším případům a Vasilijeva odeslali do čekárny. Jakmile však Ivan vyšel z ordinace a chtěl se posadit, zatmělo se mu před očima a v mdlobách se skácel k zemi, naneštěstí mu v cestě stálo topení, o které se praštil přímo do hlavy a došlo tak ke krvácení do mozku.

Následoval okamžitý převoz na sál, několikahodinová operace a tři dny v komatu. Všemu šlo pravděpodobně zabránit, pokud by lékaři brali větší zřetel na Ivanova slova a neposlali jej do fronty, za „naléhavější“ případy. Perličkou pak je, že lékař, který jej přijímal je ten samý, jenž měl v loňském roce opletačky se zákonem kvůli alkoholu v krvi během služby v nemocnici. Doufejme, že tentokrát se mu podobné pochybení už neprokáže, mohl by to být totiž pomyslný hřebíček do rakve pro lékařovu kariéru.

Vasilijev je dnes již stabilizovaný a z nejhoršího venku, díky tomu Crossband nemusí rušit ani tradiční koncert v Nymburském divadle, kterým každoročně zahajují sezónu. „Teď už jen záleží, jestli Ivanovi bude stačit přistavit na podium židličku, nebo přijede rovnou na kolečkovém křesle,“ směje se s úlevou frontman Crossbandu Jaroslav Kříž, kterému spadl ze srdce kámen jak hrom.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama