reklama

Zpěvačka Gabriela Heclová doprovodí na pražském koncertě světoznámého skladatele Jamese Newtona Howarda

reklama

Zpěvačka a herečka Gabriela Heclová zvítězila v klání o nejlepší ženský hlas, který bude mít tu čest zazpívat si po boku jednoho z nejuznávanějších autorů současné filmové hudby. James Newton Howard vystoupí spolu s Českým národním symfonickým orchestrem 19. listopadu v Kongresovém sále v Praze a Gabriela Heclová si s nimi zazpívá ikonickou skladbu k filmu Hunger Games „Hanging Tree“.

„Když jsem se dozvěděla, že jsem vyhrála, pocítila jsem zvláštní pocit radosti, který ale ještě není naplněný a naplní se až ve chvíli, kdy se ten okamžik opravdu stane. Asi se ještě úplně neuvědomuji, že jsem to doopravdy já a že budu zpívat s Českým národním symfonickým orchestrem. Je to pro mě něco nepochopitelného,“ říká Gabriela Heclová, pro kterou bude příležitost zazpívat si pod vedením hollywoodského autora s muzikantskými mistry velkou a cennou zkušeností. Před samotným vystoupením plánuje na svém zpěvu pracovat. „Určitě budu potřebovat korepetice a nějaké hodiny zpěvu, abych předvedla co nejlepší výkon,“ říká.

Americký rodák James Newton Howard vytvořil během své kariéry mimo jiné hudbu k filmům Temný rytíř, Já legenda, King Kong, Pretty Woman, či Šestý smysl. Do Prahy zavítá během letošního světového turné vůbec poprvé – osobně bude dirigovat Český národní symfonický orchestr doplněný o velký pěvecký sbor. Z Howardova repertoáru mám nejraději právě Hanging Tree, protože naprosto zbožňuju Hunger Games. Je pro mě obrovskou ctí, že si ji budu moct pod vedením Jamese Newtona Howarda zazpívat. Bude to nezapomenutelný zážitek a po pravdě si myslím, že mě to po výkonu naprosto dojme,“ přiznává talentovaná zpěvačka.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama