reklama

Zpěvák Kluch slaví 35. narozeniny, přeje si rozvolnění kultury

reklama

Dětství prožil Michael Kluch bez intenzivnějšího kontaktu s hudbou, a to i přesto, že jeho dědeček je bratrancem Mira Žbirky. Rodiče Michaela vedli spíše ke sportu; lední hokej hrál dokonce závodně. 

Zpěvu se začal věnovat až na střední škole. V roce 2006 zakládá skupinu Queenie, jež svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele. Přestože Queenie od samého počátku své existence vystupují veřejně, rozvíjel Michael paralelně s kapelou i svou kariéru v bankovním sektoru. V roce 2012 ji ale opustil a plně se oddal zpěvu a divadlu. 

Vedle Queenie tak mohli diváci spatřit Michaela v titulní roli hned několika muzikálů. Ztvárnil například hlavní postavu Rogera Davise v muzikálu RENT (Divadlo Kalich) a Benedikta Berouska v muzikálu Touha (Divadlo Kalich, autoři: Daniel a Mirjam Landovi). 

Ovšem Michaelovou životní rolí je Freddie Mercury, a to nejen díky Queenie. Ikonického zpěváka si zahrál také v tanečním muzikálu Libora Vaculíka Freddie: The King of Queen, který v roce 2014 uvedlo Divadlo J. K. Tyla. V roce 2018 se Michael jako Mercury představil znovu, tentokrát v muzikálu Karla Janáka Freddie (Divadlo Radka Brzobohatého). Tato role Michaelovi vynesla širší nominaci na Cenu Thálie.  V současné době se Michael věnuje především své skupině Queenie, která letos slaví 15. výročí od založení. Od roku 2019 kapela připravuje svou doposud největší show Queen Relived, která se uskuteční v O2 areně a následně s ní Queenie plánují vyrazit na světové turné. Původně se měla show odehrát ve dvou termínech, vstupenky se však vyprodaly tak rychle, že Queenie přidali ještě třetí koncert. Kvůli koronavirové pandemii se Queen Relived musela již dvakrát odložit. Aktuální termíny jsou 3., 4. a 5. září 2021.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama