reklama

Zpěvák Vlasta Horváth se změnil k nepoznání

reklama

Třetí album prý bývá pro interpreta rozhodující. A přestože není pověrčivý, nebere tohle rčení na lehkou váhu ani Vlasta Horváth. S nahráváním nové desky ‚To máme znát‘ si dal na čas. Po letech, kdy se stáhl do ústraní a věnoval se otcovským radostem a starostem, jde nyní znovu s kůží na trh. A to doslova! Šestatřicetiletý zpěvák totiž nezapracoval jen na novém repertoáru, ale i na své image.

Dokonale padnoucí značkový oblek, uhrančivý pohled a písně, ve kterých se nebojí pojmenovat věci pravým jménem. Z takového popisu by Vlastu Horvátha poznal málokdo. A to přitom není v českém šoubyznysu žádným nováčkem, před devíti lety ho do něj katapultovala výhra v soutěži Česko hledá Superstar. Zatímco většinu jeho vrstevníků s blížící se čtyřicítkou začínají trápit ubývající vlasy a přibývající kila, sympatický zpěvák patří k těm šťastlivcům, kteří zrají jako víno. Změna je přitom patrná nejen na jeho vzhledu, promítá se i do jeho tvorby. „Od vydání poslední desky mi přibyly nejen šediny, ale i životní zkušenosti a to se logicky odrazilo i v mých textech,“ říká s úsměvem Horváth a už s vážnější tváří pokračuje: „Přestal jsem se zabývat tím, co nemůžu ovlivnit. Na druhou stranu, když s něčím nesouhlasím, umím se ohradit a stát si za svým názorem,“ přiznává zpěvák a v  desítce autorských písní se nevyhýbá ani takovým tématům jako je zrada nebo ztráta přátelství.

Nový videoklip

Právě o nich je pilotním singl ‚To máme znát‘, který doprovází i nový videoklip. „Záměrně jsme si k natáčení vybrali jako lokalitu přístav. Je to totiž místo symbolizující loučení, ale zároveň začátek nových cest. Ne náhodou se říká, že tam, kde jedno končí, něco jiného začíná. Důležité je brát to s nadhledem, život je jeden, to bychom měli znát,“ parafrázuje název písně a stejnojmenného alba Vlasta a přiznává, že jeho k přehodnocení životních priorit přimělo otcovství. „Být tátou je ta nejkrásnější a taky nejzodpovědnější věc na světě. Vřele to všem doporučuju,“ směje se.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama