reklama

1. máj: Češi k polibkům pod třešní stále častěji přidávají i drobné dárky

reklama

Valentýn, nebo 1. máj? I když obliba únorového svátku zamilovaných u Čechů roste, stále u nich vede oslava lásky 1. května. K tomu neodmyslitelně patří polibky pod rozkvetlou třešní. I to se ale mění – přibývá párů, které si tento den rády zpestřují osobitými dárky.

Romantické večeře, šperky nebo květiny – tyto dárky patří ke klasikám Valentýnu. Oproti Valentýnu se s Prvním májem dárky nespojují, a pokud ano, tak jde hlavně o symbolické drobnosti. „Zatímco Valentýn je spojen se symboly srdce a červenou barvou, májové dárky jsou neutrálnější, spojené s příchodem jara a zpravidla nositelné v průběhu celého roku. Na Valentýna obchody valentýnskými dárky přetékají, ale na tradiční český svátek lásky a zamilovaných obchodníci stále trochu zapomínají. Aby muži měli pod rozkvetlou třešní pro dívku svého srdce vedle polibku také nějaký pěkný dárek, vymysleli jsme před sedmi lety májové náramky,“řekl Ivan Petrův, ředitel Brašnářství Tlustý a spol.

Čechům se za květnový svátek zamilovaných stále příliš utrácet nechce, vedou drobnosti a osobitost – májový náramek se lidem trefil do vkusu, poptávka po něm výrazně roste. „Každý rok se na nás obrací tisíce lidí. Lidem se tento nápad líbí, je to originální, nestojí to moc – cena náramku je 490 korun – a každý rád udělá své milé radost. Májové náramky si hodně kupují i slečny samy pro sebe, některé naše zákaznice si je pořizují i do sbírky. Zatímco první rok jsme vyrobili 200 kusů májových náramků, letos to budou už dva tisíce,“uvedl Ivan Petrův.

Každý rok vypadají májové náramky jinak, vždy jsou ale vyrobeny z kvalitní kůže. „Každý rok mají májové náramky jiný vzhled – ty loňské zdobily například třešňové květy. Letošní náramky budou hravé, barevné a něžné – pro každý rok připravujeme originální design v několika barevných variacích, aby pánové svým láskám mohli pořídit náramek v jejich oblíbené barvě – ani letos tomu nebude jinak. Záležet si dáváme i na obalu – každý náramek je uložen do plátěného pytlíku vyrobeného speciálně k této příležitosti s verši Máchova Máje,“popsal Ivan Petrův.

Prodej náramků startuje 14. dubna a otálet s jejich nákupem se nemusí vyplatit. „Prodej májových náramků spustíme i letos na našich webových stránkách a budeme je odesílat v den objednání. Náramky budou také připraveny v naší dílně, kde je bude možné zakoupit. K dostání jich bude ale omezený počet, chceme lidem umožnit, aby svým blízkým mohli darovat výjimečný dárek, proto ani v případě enormního zájmu nebudeme náramky přidělávat,“ uzavřel Ivan Petrův.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama