reklama

10. narozeniny Divadla kouzel Pavla Kožíška

reklama

Kouzelník Pavel Kožíšek oslavil svoje 43. V Líbeznicích u Prahy se konalo posvícení, kde se tradičně slavily i narozeniny Divadla kouzel. Moderátoři Snídaně s Novou Tomáš Novotný a Tomáš Zástěra zaskočili v úvodu i samotného oslavence.

Kožíškovi došla slova ve chvíli, kdy moderátoři glosovali, že většina obcí má krám, kostel, hospodu nebo prasečák ale jenom v Líbeznicích mají vlastní divadlo. „Ten prasečák máte u mě“, vyhrožoval potom moderátorům kouzelník. Zmizet je ale nakonec nenechal a raději dětem objevil velký kouzelnický perníkový dort. „Tak a teď ještě tutově řeknou, že strejda kouzelník rozdává dětem v zákulisí „perník“, smál se Pavel Kožíšek. Modelka Martina Dvořáková si chtěla vyzkoušet jízdu na velbloudovi. To se jí stalo málem osudným. „Pavel mě chtěl ukázat, co je tady všechno letos za atrakce. Jít ale s velbloudem okolo jeviště právě v okamžiku, když si bubeník dělal zvukovou zkoušku, nebyl od šéfa nejlepší nápad. Ještě, že jsem od koní zvyklá se udržet v sedle“, komentovala jízdu na splašeném velbloudovi sympatická Martina, která v kouzelnickém divadle vystupuje už osmý rok. Druhá kouzelnice Hanka Mašlíková popřála tentokrát principálovi na dálku z Turecka, kde je právě se svým přítelem reprezentačním fotbalistou Michalem Kadlecem. „Pavlovi jsem se omluvila, byl to jediný možný termín, kdy jsem společně s rodiči mohla za Michalem odjet. Pavla ale proklínám, protože poslal Michalovi několik kouzel a místo toho, aby se mě tady Michal věnoval, tak pořád jenom trénuje kouzlíčka a čaruje,“ stěžuje se Hanka Mašlíková.

Důstojný nástupce

Na pozici principála divadla si už brousí zuby Kožíškův desetiletý syn Matyáš. „Na kouzelnickém táboře se naučil několik kouzel a suše mě oznámil, že to vezme v divadle za mě. Už si dal na facebook do kolonky zaměstnání zástupce šéfa Divadla kouzel.“ Kožíšek junior si tentokrát pouťové atrakce moc neužil, protože má nohu v sádře. „Je na sport šikovnej po mě,“ konstatoval tatínek. „Jinak mám ale obrovskou radost. Když jsem před 11. lety otevíral v Líbeznicích divadlo, tak si všichni ťukali na čelo, že jsem se zbláznil, kdo mi sem bude jezdit apod. A vidíte, funguje to! Diváci si k nám našli cestu doslova z celé republiky,“ říká Pavel Kožíšek. Iluzionista o letošních divadelních prázdninách nezahálel a připravil pro děti kouzelnický tábor. „Léto jsem strávil jako za mlada na táboře. Každý den se děcka naučila krok za krokem jednoduchá, ale přitom velice efektní kouzla. Moc mě to bavilo a už se těším na příští rok, kdy tábor určitě zopakujeme. Jako student jsem stihnul i tři tábory za léto, vždy mě to bavilo, původně jsem chtěl být učitelem. Ale ono stát na stupínku před tabulí nebo na jevišti je docela podobné. A děti jsou nejvděčnější publikum“, říká principál jediného Divadla kouzel u nás.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama