reklama

Hotovo, premiéra Lídy Baarové je za námi. Nic moc, pane Renči…

reklama

Mluvilo se o něm, debatovalo a nejspíš ještě chvíli bude i chvíli po včerejší slavnostní premiéře. Myslíme tím film FILIPA RENČE Lída Baarová. Nebudou to však žádné vášnivé diskuse, ty bude budit spíš samotná osoba herečky, než stejnojmenný film.

Připišme Renčovi k dobru, že neměl žádný obrovský rozpočet. A vytvořil věc, která je koukatelná. Žádné velké emoce vám však film nepřinese. Průměrná milostná romance, která může oslovit milovníky tragické romantiky a historie, která je víceméně dodržena. To je ale asi všechno. Nebudete koukat s otevřenou pusou, nebudete chtít vidět snímek znovu. Poklábosíte o něm s přáteli u kávy a tím to nejspíš skončí.

Film absolutně postrádá autorskou myšlenku tvůrce scénáře Ivana Hubače. Ten se omezil pouze na posbírání známých faktů, které „sešil“ dohromady. Nic moc. Spíš nic, nuda. Mladou Baarovou si střihla Tatiana Pauhofová a nijak nevyniká. Nevýrazná, utrápená, nezajímavá. Mnohem víc roli věříme Zdence Procházkové, která Baarovou hraje v pozdějším věku. Dalším výrazným minusem jsou české dialogy. Nevěříme je Hitlerovi a už vůbec ne Goebbelsovi. A to už vůbec nemluvíme o tom, že o herečce se tvrdilo, že dokáže uhranout svou krásou. Nás však z plátna rozhodně nikdo neočaroval a máme pocit, že se o to ani nepokoušel.

Těch do nebe volajících hloupostí a nejasností je ve filmu víc než dost. Proto nemůžeme jinak, než o Lídě Baarové hovořit jako o průměrné selance, která bude nejspíš dobrá na vývoz do zahraničí, u nás si ale mnoho fanoušků nenajde. Škoda.

Foto: Hemrinapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama