reklama

Bratři Peroutkovi uctili památku Petra Muka!

reklama

Frontman kapely Perutě Milan Peroutka (25) se spolu se svým bratrem Honzou (23) – jazzovým klavíristou a rapperem, rozhodli zavzpomínat na dětská léta a vytvořili společný singl. Do party přibrali i  Martina Doležala, který se ujal zároveň role kameramana i režiséra a vytvořili cover verzi na hit Petra Muka Tančíš sama.  Klip pojali po svém a tak Milan dostal přímo před kamerou kopačky od krásné herečky Národního divadla Lucie Zatloukalové. Je to zároveň pocta pro známého zpěváka i pro jejich zesnulého otce – byl by na své syny určitě právem hrdý!

„Vybrali jsme si nádhernou klavírní baladu od Petra Muka. Už kdysi jsme ho stále poslouchali na kompilaci k šedesátinám Karla Gotta. Po pár koncertech mě několik lidí z branže přirovnalo právě k Mukovi, a tak jsem sednul k počítači a celý večer ho poslouchal. Uvědomil jsem si, že ho obdivuju nejen jako interpreta, ale i autora. Bylo mi ctí se s ním na jednom koncertě poznat osobně a doufám, že by mu naše verze udělala radost.“ Komentuje Milan výběr singlu.

Kluci Peroutkovi se profesionálně setkali poprvé, když nepočítáme jejich dětské pokusy o proražení v hudební branži, aneb jak říká Milan: „S bráchou jsme různé hudební počiny vytvářeli už od dětství. Založili jsme duo New two zčásti proto, že jsme se jako novátorská dvojka tehdy cítili, ale predevším se tak jmenoval i nejsilnější Pokémon.“ a dodává : „Kariéra naší kapely se skončila v momentě, kdy brácha naši první kazetu omylem přemazal nahrávkami z rádia. On začal tíhnout k rapu a jazzu a také si natočil profesionální desku. Mě to pořád táhlo k melodiím a zapamatovatelným písničkám. Teď jsme se rozhodli spolu zase po letech něco vytvořit.“

Videoklip zde!!!

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama